Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Razem dbamy o naszą planetę

2018-09-19 14:00:00 (ost. akt: 2018-09-26 12:30:29)
Uczniowie posprzątali najbliższą okolicę

Uczniowie posprzątali najbliższą okolicę

W poniedziałek 24 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłutowie wzięli udział w akcji sprzątanie świata. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i nauczycieli udało się uprzątnąć najbliższą okolicę z wszędobylskich różnych śmieci.

Akcję poprzedziła część artystyczna pod hasłem ,,Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi…”, uświadamiająca uczniom konieczność troszczenia się o przyrodę.
Praca na rzecz ochrony środowiska jest w naszej szkole tradycją!


Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja, pod nazwą "Sprzątanie świata - Polska", odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy wolontariacko młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych, pracownicy firm (wolontariaty pracownicze) oraz niezrzeszeni młodzi i dorośli. Tegoroczna akcja Sprzątania Świata obywa się pod hasłem: Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x lepiej.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages