Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Asp. szt. Arkadiusz Masiak z KPP w Działdowie „Dzielnicowym Roku 2018” na Warmii i Mazurach

2018-10-02 11:00:00 (ost. akt: 2018-10-02 14:18:55)
Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie dwóch najlepszych policjantów dzielnicowych i jednego kierownika rewiru dzielnicowych,

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie dwóch najlepszych policjantów dzielnicowych i jednego kierownika rewiru dzielnicowych,

Asp. szt. Arkadiusz Masiak z KPP w Działdowie zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej „Dzielnicowego roku 2018” na Warmii i Mazurach. Zdobył on 127 punktów. Nasz reprezentant weźmie w finale ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w dniach 23 -26 października w Szkole Policji w Katowicach.

Już po raz XI w obiektach WSPol w Sczytanie rozegrane zostały wojewódzkie eliminacje zawodów, które miały wyłonić najlepszych dzielnicowych z jednostek Policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. W tym roku najlepsi z najlepszych będą reprezentowali nasze województwo w XI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych w Katowicach „Dzielnicowy Roku 2018”.
W miniony i piątek (27-28 września) w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przeprowadzono wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych. W celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności, a tym samym realizowanych zadań przez dzielnicowych i ich przełożonych, w znacznym zakresie zmieniono rozgrywane konkurencje i do udziału w zawodach włączono kierowników rewirów dzielnicowych. Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego, w szczególności:
pobudzenie inicjatywy własnej, podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym, wyróżnienie rangi służby dzielnicowego, wyłonienie najlepszego dzielnicowego i kierownika rewiru w kraju.
I stopień zawodów dla dzielnicowych – etap powiatowy - został przeprowadzony na przełomie maja i czerwca we wszystkich 19 Komendach Miejskich/Powiatowych Policji województwa warmińsko – mazurskiego. Na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy – składającego się z 40 pytań, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdej jednostki. Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych (po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa). W wojewódzkich eliminacjach udział wzięli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 19.
Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie dwóch najlepszych policjantów dzielnicowych i jednego kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w dniach 23 -26.10.2018 r. w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy i kierownik rewiru w kraju. W tym roku dzielnicowi rywalizowali między sobą w w czwartek czterech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej - obejmującym problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną, pierwszej pomocy medycznej - polegającej na zaprezentowanie praktycznych umiejętności ratowania życia człowieka, strzelaniu - polegającym na oddaniu 12 strzałów do dwóch tarcz (z dobiegiem 35 m, z wyminą magazynka, w postawie stojące i klęczącej), symulacji - przyjęcie interesanta - polegającej na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuje problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.
Tego samego dnia wieczorem poznaliśmy laureatów zawodów. Wręczony został Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” oraz nagroda pieniężna. Ponadto Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie ufundował dla laureatów (I, II i III miejsca zawodów) teczki na dokumenty, a dla zwycięzców poszczególnych 4 konkurencji zawodów - okolicznościowe statuetki.

(IP)

Klasyfikacja:
I - miejsce w klasyfikacji generalnej „Dzielnicowego roku 2018” na Warmii i Mazurach zajął asp. szt. Arkadiusz Masiak z KPP w Działdowie, który uzyskał łącznie 127 pkt.
II – miejsce zajął mł. asp. Krzysztof Kowalczyk z KPP w Ełku z łączna sumą punktów 126.
III – miejsce zajął st. sierż. Wojciech Jędrzejczyk z KPP w Mrągowie, który zgromadził 125 pkt.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach:
- test wiedzy policyjnej - sierż. szt. Karol Miłocki z KPP w Działdowie
- symulacja przyjęcia zgłoszenia - mł. asp. Leszek Jacznik z KMP w Olsztynie
- strzelanie - bezkonkurencyjny był asp. Rafał Żurawski z KPP w Iławie
- udzielanie pierwszej pomocy - mł. asp. Leszek Jacznik z KMP w Olsztynie

Natomiast kierownicy rewirów dzielnicowych rywalizowali między sobą w piątek w konkurencjach:
- test wiedzy policyjnej
- udzielanie pierwszej pomocy medycznej
- strzelanie
- analiza dokumentacji służbowej – obejmującej problematykę z zakresu czynności służbowych realizowanych przez kierownika rewiru dzielnicowych

Po południu wyłoniono najlepszych kierowników rewirów dzielnicowych, którym wręczono nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy został wręczono Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie także dla zwycięzców tych zawodów ufundował dla laureatów (I, II i III miejsca zawodów) teczki na dokumenty, a dla zwycięzców poszczególnych konkurencji zawodów - okolicznościowe statuetki.

Klasyfikacja:
I - miejsce zajął mł. asp. Daniel Romańczyk z KPP w Giżycku
II – miejsce zajął asp. Marek Olszewski z KPP w Ostródzie
III – miejsce zajął asp. szt. Sylwester Rosół z KMP w ElbląguPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pytający #2599726 | 37.248.*.* 11 paź 2018 19:34

  Witam Co z akcją CBA w związku z wójtem Płośnicy?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dyrektor #2593587 | 37.47.*.* 3 paź 2018 12:09

  Kurwa za co lamus dostał to chyba za podpierdalanie sledczakom toć to prostak z słomą w butach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. - #2592885 | 185.170.*.* 2 paź 2018 13:16

  Brawo ON!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jarek #2592846 | 176.103.*.* 2 paź 2018 12:53

  Dziewczyn to nie było już ładniejszych do zdjęcia

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. #2592814 | 37.47.*.* 2 paź 2018 12:07

   Gratuluje Arek

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages