Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Bicykluj z Nami Aktywnymi Obywatelami

2018-10-05 08:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 10:54:50)
Rajd cieszył się dużym powodzeniem

Rajd cieszył się dużym powodzeniem

III Gminny Rajd Rowerowy z cyklu „Bicykluj z Nami Aktywnymi Obywatelami” w tym roku w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości, odbywał się pod hasłem „Rowerem w Niepodległość”. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem.

Projekt „Aktywny Obywatel- Lokalny Obywatel” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Rajd rozpoczął się przy Sali OSP w Zalesiu, każdy z uczestników otrzymał biało-czerwoną czapkę, flagę Polski do roweru, oraz numer startowy, który brał udział w losowaniu roweru. Trasa rajdu biegła przez Zalesie, Jabłonowo, Niechłonin, gdzie przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza nauczyciele przygotowali dla najmłodszych uczestników konkurencje sportowe, oraz Gruszkę. Po 15 km metą rajdu była płyta boiska przy Zespole Szkół w Gródkach. Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski z Prezes Stowarzyszenia Mądra Sowa Ewą Józefowicz, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Płośnica Elizą Borkowską i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” , które reprezentował Prezes Krzysztof Margol, podziękowali uczestnikom za udział i zaangażowanie.

W organizację wydarzenia włączyło się wiele instytucji: Stowarzyszenie Mądra Sowa, Młodzieżowa Rada Gminy Płośnica, Urząd Gminy w Płośnicy, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy, Ochotnicze Straże Pożarne z Płośnicy, Gralewa i Zalesia, Komenda Policji w Działdowie, Szkoły Podstawowe z Gródek i Niechłonina oraz Gimnazjum z Gródek.
Po rajdzie na płycie boiska odbył się festyn rodzinny dla wszystkich, można było skorzystać z wielu atrakcji m.in. : kul wodnych, strzelania z łuku, wielkich piłkarzyków, fotobudki, konkursów i zabaw, zjeść coś ciepłego, potańczyć. Młodzieżowa Rada rozegrała mecz towarzyski z Radą Gminy Płośnica. W rajdzie wzięło udział blisko setka uczestników (młodzież, rodziny z dziećmi, samorządowcy, dyrektorzy jednostek, oraz dzieci z OREW Działdowo z opiekunami) piękna pogoda tego dnia pozwoliła spędzić aktywnie i miło czas w naszej Gminie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

(GCKiB Płośnica)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages