Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Rusza Kampania Białych Serc

2018-10-04 14:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 12:10:26)
Organizatorem akcji jest Grupa Zalewski

Organizatorem akcji jest Grupa Zalewski

Już 12 października rozpocznie się XIV Kampania Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku Kampania odbędzie się pod hasłem: 100 procent dla życia.

Jej tematyką przewodnią będzie uzależnienie od napojów energetycznych plus zagrożenie jakim jest mieszanie energetyków z alkoholem. Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia takie jak uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania,a często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj paliptacją serca,zawałem,a w rezultacie także śmiercią. XIV edycję Kampanii Białych Serc honorowym patronatem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
oficjalnyplakatxivkbs-png-498720

Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a jej symbolem białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji w dniu rozpoczęcia Kampanii aż do dnia jej zakończenia, które w tym roku przypadnie na 21 października. Serduszka symbolizują wolne serca od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień., Kampania od samego początku ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży,ale także osób dorosłych i jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek. W czasie ostatniej edycji XIII Kampanii Białych Serc udział wzięło ponad 980 uczestników- szkół, przedszkoli, instytucji,organizacji, stowarzyszeń. Kampania jest także kampanią pamięci o ofiarach uzależnień,a więc także w trakcie jej trwania wolontariusze porządkują zaniedbane groby ludzi bezdomnych lub nieznanej tożsamości pochowanych na licznych cmentarzach. Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów jak Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy, Stany Zjednoczone.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages