środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

To był Wielkie Święto Kapusty

2018-10-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 12:20:21)
Występy był bardzo ciekawe

Występy był bardzo ciekawe

Święto Kapusty w Nowym Dłutowie zakończyło tegoroczny cykl imprez tematycznych na terenie Gminy Lidzbark. Było to jednocześnie rozpoczęcie Tygodnia Cittaslow, który zaczął się smacznie, aktywnie i kolorowo. Atrakcji nie zabrakło.

Gości przywitał ustrojony pomarańczowo-białymi balonami plac przy świetlicy oraz piękne, kapuściane dekoracje nawiązujące tematycznie do święta oraz do idei Cittaslow. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, a także przedstawiciele Rady Miejskiej, Sołeckiej oraz sołtysi okolicznych miejscowości. Na stołach zagościły wszelkiego rodzaju potrawy z kapusty przygotowane przez mieszkańców sołectwa Nowe Dłutowo.

Animatorzy z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku przeprowadzili szereg konkursów dla najmłodszych, dla których była przygotowana również dmuchana zjeżdżalnia i zamek, wata cukrowa i popcorn. Na najmłodszych czekała również nie lada atrakcja jaką były przejażdżki konne, bańki mydlane oraz przyjaciel Welusia – Ślimak ze słodkościami. Swoich sił w rywalizacji spróbować mogli również dorośli w rzucie gumakiem oraz biegu w workach. Zgromadzonym mieszkańcom czas umilała muzyka, przy której wszyscy wspólnie bawili się do późnych godzin wieczornych.


(UM Lidzbark)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages