Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”

2018-10-07 08:54:24 (ost. akt: 2018-10-08 09:19:34)
Policja prowadziła działania prewencyjne - Trzeźwość

Policja prowadziła działania prewencyjne - Trzeźwość

Autor zdjęcia: Sebastian Żak

Policjanci z Działdowa prowadzili na drodze policyjne działania trzeźwość. Ujawnili kierowcę opla, który prowadził pojazd po spożyciu alkoholu i obsługiwali dwa zdarzenia drogowe.

Na terenie powiatu działdowskiego policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Ich głównym celem jest kontrolowanie użytkowników dróg, w tym kierujących pojazdami pod kątem ich stanu trzeźwości i eliminowanie z drogi kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod działaniem alkoholu.

Podczas trwających działań patrol prewencji wczesnym rankiem na jednej z ulic w Działdowie, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Za kierownicą pojazdu siedział 35-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że spożywał on wcześniej alkohol. Kierującemu oplem policjanci zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

W tym samym dniu (środa 3 października) po godzinie 14.00 policjanci ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem kierującego samochodem osobowym marki Opel Corsa, do którego doszło na jednej z ulic wjazdowych do Działdowa. Na miejscu patrol ustalił, że kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu działdowskiego jadąc od Działdowa w kierunku miejscowości Wysoka złapał prawego pobocza, odbił w lewo, przejechał oś jezdni a następnie zjechał do lewego przydrożnego rowu i dachował. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne i poinformowali kierującego o dalszym toku postępowania. Sprawcę kolizji karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie na badania. Mężczyzna był trzeźwy.

Niemal w tym samym czasie policjanci prewencji zostali skierowani na miejsce innego zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic w Działdowie. W tym przypadku kierujący pojazdem marki VW Transporter zjeżdżając z ronda nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi 80, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Uczestnikom zdarzenia nic się nie stało, a kierujący autami byli trzeźwi.
[media]499182[\media]
Policja przypomina kierującym pojazdami, że nigdy nie wsiada się za kierownicę po alkoholu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny. Natomiast prowadzący pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. W obu tych przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomijając odpowiedzialność karną, jaką poniesie „pijany” kierowca, należy podkreślić, że stanowi on poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Alkohol w znaczny sposób zaburza właściwe widzenie i obniża sprawność psychomotoryczną osób go spożywających. Dlatego nietrzeźwy kierowca stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.

Pamiętaj, nigdy nie prowadź pojazdu po alkoholu i nie wsiadaj do samochodu z nietrzeźwym kierowcą. Każde podejrzane zachowanie kierowcy, który porusza się drogą i może stwarzać zagrożenie należy natychmiast zgłosić odpowiednim służbom.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jar #2596394 | 31.0.*.* 7 paź 2018 14:23

  Dowód rejestracyjny za uszkodzenia chyba zatrzymali wirtualnie czy do Działdowa nowe przepisy nie dotarły. Od 1 październik nie ma obowiązku wozić przy sobie dowodu rejestracyjnego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. XYZ #2596271 | 37.47.*.* 7 paź 2018 10:55

   A co z kandydatem na radnego zatrzymanym po pijaku? Dlaczego gazeta milczy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. a bez akcji trzeźwość #2596204 | 37.8.*.* 7 paź 2018 09:21

    nie można wyłapywać pijanych na drodze? ;) Jeśli można, to po co te akcje?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages