Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Gra terenowa „Niepodległa”

2018-10-21 13:30:00 (ost. akt: 2018-10-21 13:29:15)

Autor zdjęcia: SP Ruszkowo

W środę, 17 października w Szkole Podstawowej w Ruszkowie odbyła się gra terenowa pod tytułem: „Niepodległa”. Zakończyła się ona debatą „Czym jest patriotyzm dla współczesnej młodzieży?”. W grze wzięło udział 13 patroli.

Celem gry i debaty było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia harcerstwa na ziemi polskiej, które w tym roku obchodzimy.

W grze wzięło udział 13 patroli – byli to uczniowie szkół podstawowych z Klęczkowa, Sławkowa, Burkatu, Księżego Dworu, Turzy Wielkiej , SP nr 3 z Działdowa, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kozłowa, Dąbrówna, Ruszkowa oraz drużyny i gromady zuchowe 15 DDH Czerwone Płomienie z Dąbrówna, 22 DDH Waleczne Orły z Kozłowa, 12 DDH Zielone Dęby z Ruszkowa, Umisiowa Gromada Zuchowa z Działdowa, 20 DGZ Dębowe Smerfiki z Ruszkowa.

W trakcie trwania gry uczestnicy mięli za zadanie między innymi uzupełnić słowa hymnu państwowego, nagrać film z przechodniem w którym wygłaszają „Katechizm Młodego Polaka”, odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Polski, ułożyć z dowolnych materiałów znak Polski Walczącej, zaszyfrować słowo Niepodległość, a następnie wystrzelać z wiatrówki jak największą ilość punktów.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami.
W debacie zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytanie: Które „patriotyczne przyzwyczajenia” zabraliby uczniowie ze sobą, gdyby wyjeżdżali za granicę? Młodzież doskonale poradziła sobie z zadaniem. Okazało się, że są to wspaniali patrioci, którzy w przyszłości będą potrafili godnie reprezentować nas w kraju i poza jego granicami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w grze i debacie oraz upominki.
Organizatorkami gry były: Ewa Brzozowska, Hanna Karbowska, Anna Tomaszewska. Nad całością czuwała pani dyrektor Małgorzata Szymańska. W organizacji gry terenowej brali udział wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.


(IP)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages