Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

XX-lecie Działdowskiego Centrum i ŚDS Caritas Diecezji Toruńskiej

2018-10-24 15:00:00 (ost. akt: 2018-10-24 10:54:03)
Na uroczystości obecny był Ks. Biskup Wiesław Śmigiel

Na uroczystości obecny był Ks. Biskup Wiesław Śmigiel

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

W czwartek 18 października 2018r. Działdowskie Centrum Caritas i Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie świętowały jubileusz 20-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział kapłani, Szkolne Koła Caritas, Środowiskowe Domy Samopomocy, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele mundurowi, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli a także Kierownicy i Dyrektorzy Ośrodków Pomocy a także liczne grono przyjaciół.
W homilii Ksiądz Biskup nawiązując do ewangelicznej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie podkreślił, że Pan Jezus uczy nas miłości do każdego człowieka. Miłości, która pochyla się nad potrzebującymi, nad ludzką biedą materialną i duchową. Taką miłość w naszej diecezjalnej wspólnocie w sposób szczególny realizuje Caritas. 
Wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy angażują się w dzieła miłosierdzia, zwłaszcza jako wolontariusze. - Miłość jest patrzeniem na człowieka nie po to, by się nim posłużyć ale, by mu służyć - mówił Ksiądz Biskup. Zaznaczył, że wiara bez czynów miłosierdzia jest pusta, a wszelkie nauczanie staje się tylko teologiczną dysputą. Wiara domaga się czynu, domaga się świadectwa. 
Na koniec mszy podziękowania za wieloletni trud pracy, wyrozumiałość, zaangażowanie, pozytywną energię i chęć pomocy dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz potrzebującym otrzymali pracownicy z rąk Ks. Biskupa Wiesława Śmigla.
Po Eucharystii zaproszeni goście spotkali się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Działdowskiej Agencji Rozwoju na jubileuszowej gali, gdzie uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy zaprezentowali program artystyczny. Przedstawiono także dorobek Działdowskiego Centrum Caritas, wygłoszono okolicznościowe przemówienia i wręczono podziękowania osobom i instytucjom wspierającym działalność Caritas.
Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom za przybycie na uroczystość. Przez 20 lat istnienia i działalności Caritas mieliśmy wiele okazji do twórczej współpracy. Jej owoce widoczne są na każdym kroku.


(Agnieszka Mostek, ks. Paweł Borowski)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pampuśni ci panowie. #2609163 | 5.173.*.* 25 paź 2018 12:53

  Widać, pewnie wędzonki, świeże jaja i sery konsumują:) Różowiutkie i uśmiechnięte twarze pozwalają sądzić, że w dobrobycie i szczęśliwości egzystują na tym ludzkim padole. A potem, w niebiesiech może być jeszcze lepiej... Dobrze być księdzem gdy Owieczki posłuszne w zagrodzie cicho siedzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jajec #2609081 | 79.188.*.* 25 paź 2018 11:38

  Może z tej okazji poniosą koszty zdewastowania budynków byłych koszar i oddadzą fundusze uzyskane na ich odbudowę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kler #2608761 | 94.254.*.* 24 paź 2018 22:46

  W Boga wierzę ale nie w Kościół z takimi ludźmi co siebie pasterzami zagubionych owieczek nazywają. Popatrzcie w lustro na te swoje zakłamane gęby. Grzesznicy w sutannach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. observer #2608634 | 88.156.*.* 24 paź 2018 20:58

   Tłuściutkie, różowe pączusie fizyczną pracą nie skalane.. Od trzymania długopisu robią się odciski. Jak długo jeszcze będziemy łożyć na to coś?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 7845 #2608330 | 31.0.*.* 24 paź 2018 16:23

   Film kler oglądali?

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages