Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

„Obrazki działdowskie” nagrodzone

2018-10-25 09:00:00 (ost. akt: 2018-10-25 08:55:15)
Udział w Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych to wyróżnienie

Udział w Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych to wyróżnienie

18 października Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa po raz pierwszy wzięło udział w VIII Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze2018” w Olsztynie, który organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

W przeglądzie można było zgłosić pięć publikacji wydanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Członkowie SDKS zebrali i opracowali w tym czasie trzy publikacje zbiorowe: „Działdowo, miasto moje a w nim…” – zbiór wierszy o Działdowie, „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom” – opowiadania i wiersze dla najmłodszych oraz „Każdy jest poetą swojego dnia” – VIII działdowski almanach poezji ( Wydawca Burmistrz Miasta Działdowo. Ukazały się w również w tym czasie m.in. dwa wydawnictwa indywidualne członków SDKS „Przygody Myszki Zulki” Janiny Dzenis (Wydawca Powiat Działdowski) oraz „Obrazki działdowskie” Elżbiety Zakrzewskiej (Wydawca Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej). Ta ostatnia pozycja została zgłoszona do konkursu ARS LIBRIS i zdobyła Nagrodę Czytelników. Autorka wróciła ze specjalną statuetką.

SDKS podczas przeglądu reprezentowały Renata Buczyńska- prezes stowarzyszenia, Ewa Sotomska – sekretarz stowarzyszenia oraz Elżbieta Zakrzewska i Janina Dzenis – członkinie SDKS i autorki zgłoszonych w przeglądzie książek.
Przegląd Wydawnictw Regionalnych dał sposobność stowarzyszeniu działającemu na rzecz literatów z naszego regionu przybliżenia odwiedzającym, czym zajmuje się stowarzyszenie i pokazania podczas przeglądu znacznie większej ilości publikacji indywidualnych autorstwa członków stowarzyszenia oraz zbiorowych, które ukazały się w czasie niemal 7 letniej historii działalności SDKS.

Udział w Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych pozwolił zaprezentować szerszemu kręgowi odbiorców dotychczasowe dokonania SDKS w zakresie związanym z utrwalaniem dorobku lokalnych twórców słowa, ale zainteresowanym reprezentantki Kuźni opowiadały też o działaniach stowarzyszenia w innych dziedzinach, takie jak Powiatowe Wieczory z Poezją ( finansowanie Powiat Działdowski a ponadto promocje autorskie, spotkania w szkołach i bibliotekach czy przedstawienia literacko-muzyczne dla publiczności.

(SDKS Działdowo)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Laurka #2611135 | 178.36.*.* 27 paź 2018 11:04

    Obrazki. Trafnie użyte zdrobnienie.Obejmuje ono całe dziełko i jego koncepcik. Zachwycuk po lekturce maciupeńki. Bóg miał wielki plan stworzenia.Stworzył też grafomanów. Nie nam maluczkim zgłebbiać Boże Plany.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages