Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Jak powstaje chleb - Ogólnopolski Tydzień Karier

2018-10-30 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-29 11:10:29)
Przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami zmierzyli się z  zadaniem upieczenia chleba.

Przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami zmierzyli się z zadaniem upieczenia chleba.

Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie obchodzono Święto Chleba. Z tej okazji dzieci z Punktu Przedszkolnego „Motylki” wraz z kl. V przygotowały dla uczniów smaczną niespodziankę.

Najpierw przedszkolaki poznały historię jak powstaje chleb, czyli od ziarenka do bochenka. Następnie wraz ze starszymi kolegami zmierzyli się z zadaniem upieczenia chleba. Czasem w życiu zdarza się tak że nie wszystko wychodzi po naszej myśli. Tak też zadziało się u nas. Pierwszy chleb nie wyszedł. Ale nie straciliśmy nadziei i ochoczo zabraliśmy się ponownie do pracy. Kolejne podejście okazało się sukcesem i cała szkoła mogła rozkoszować się cudownym zapachem pieczonego chleba.

Dziś możemy kupić niezliczone masła, margaryny w sklepie. A jak powstaje masło? Każdy przedszkolak już wie, że ze śmietanki można je ubić raz dwa. Potem wystarczy odcisnąć w ściereczce i posmarować smakowitą kromkę chleba którą wcześniej upiekliśmy.

Następnego dnia wchodząc do szkoły każdy mógł skosztować naszych wyrobów. Działania te były również dobrą okazją do poznania zawodów rolnika, piekarza, nauczyciela… a wszystko z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Karier, który trwał od 15 – 19 października. W tej akcji brała udział cała Szkoła. W każdej z klas znalazła się gazetka związana z tematem zawodów oraz zostały poprowadzone prelekcje i spotkania z ich przedstawicielami.

(IP)


Władysław Bełza: A. B. C. CHLEBA CHCĘ…
Lecz i wiedzieć mie się, godzi
Z czego też to chleb się rodzi.
W. X. Z. I CHLEB WNET!
Patrzcie, ile rąk potrzeba,
Aby mieć kawałek chleba.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages