Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Znicz 2018 – działania policyjne związane z bezpieczeństwem

2018-10-30 12:00:38 (ost. akt: 2018-10-30 08:43:58)
Jak co roku w naszym powiecie przeprowadzone zostaną działania „Znicz”

Jak co roku w naszym powiecie przeprowadzone zostaną działania „Znicz”

Zbliża się „Dzień Wszystkich Świętych”. Jak co roku policjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybierają się w tych dniach na cmentarze. Policjanci zadbają również o to, aby powroty do domów były bezpieczne a ruch na drogach przebiegał sprawnie i prawidłowo.

W najbliższych dniach większość z nas będzie odwiedzać groby bliskich zmarłych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem setek kilometrów. Jak co roku policjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy w czwartek w dniu Wszystkich Świętych odwiedzą groby najbliższych. W związku z tym, że święta przypadają w środku tygodnia, a tuż po nich nastąpi piątek i weekend, należy spodziewać się, że nasilenie ruchu w okolicach cmentarzy i związane z tym utrudnienia ruchu dotyczyć będą również piątku, soboty i niedzieli
Jak co roku w naszym powiecie przeprowadzone zostaną działania „Znicz”. Głównym celem tych działań policyjnych, w szczególności będzie upłynnianie ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami organizacji ruchu oraz objęcie nadzorem głównych dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów.

Zmiany w organizacji ruchu

- Na terenie gminy Działdowo zostaną ustawione dodatkowe znaki w miejscowości Turza Wielka w okolicy cmentarza, które obejmą zakaz zatrzymywania się pojazdów. Na drodze powiatowej P-1373M zostanie ustawiony znak „Zakaz zatrzymywania się” od wjazdu na wiadukt do wieży obserwacyjnej, po prawej stronie jadąc od miejscowości Niestoja w kierunku miejscowości Gralewo.
- W dniu 1 listopada w Działdowie w okolicy cmentarza na ul. Leśnej w kierunku ulicy Chlebowskiego zostanie utworzony tymczasowy parking dla pojazdów
Z uwagi na to, że wielu z nas już na kilka dni przed obchodami tych świąt odwiedza groby bliskich zmarłych w różnych częściach Polski, uprasza się wszystkich podróżujących o zachowanie szczególnej ostrożności i czujność, zwłaszcza w obrębie parkingów i obszarach przycmentarnych, gdzie wzrasta zagęszczenie pojazdów i ruch może być tu znacznie utrudniony.
Miejscowych prosimy o pozostawienie miejsca dla „gości”, ograniczenie bądź całkowitą rezygnację z poruszania się własnym autem.
Ponadto wyjeżdżających poza obszar zamieszkania prosimy o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domostw na czas nieobecności celem uniknięcia zagrożeń ze strony potencjalnych włamywaczy i złodziei.
Odwiedzających groby bliskich prosimy o nie przynoszenie wcześniejsze wiązanek i zniczy, gdyż mogą stać się łupem cmentarnych „hien”. Również właściwe oznakowanie kwiatów czy lampionów może uchronić przed ich kradzieżą.
Zachowajmy czujność i ostrożność na drodze, a pozostawione mienie odpowiednio zabezpieczmy.

(Justyna Nowicka)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages