środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Tygodniowy obóz językowy

2018-11-08 09:00:00 (ost. akt: 2018-11-07 12:32:08)
Uczestnicy programu EuroWeek- Szkoła Liderów

Uczestnicy programu EuroWeek- Szkoła Liderów

W dniach 22-27 października uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie przebywali w malowniczo położonej miejscowości Długopole na Ziemi Kłodzkiej.

Grupa wzięła udział w programie EuroWeek- Szkoła Liderów. Program EuroWeek jest międzynarodowym projektem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik i podejścia ponadkulturowego. Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i młodzieży z różnych krajów europejskich. Program zapewnia intensywne, o wysokiej jakości szkolenie, promujące wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie. Ponadto kładzie nacisk na: rozwijanie zdolności przywódczych, budowanie pewności siebie, promocję nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim oraz szeroko rozumianą integrację wielokulturową. Ważnym elementem wydaje się też budowanie przyjaźni, a także stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Uczniowie z SP 4 z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy m.in z Etiopii, Meksyku, Indonezji czy Filipin. Dzień wypełniony był atrakcyjnymi prezentacjami, warsztatami językowymi, zajęciami w grupach. Nie brakowało też chwil relaksu z muzyką i tańcem. Grafik pobytu byl bardzo napięty i nikt się nie nudził. Udział w projekcie stworzył możliwość komunikacji w języku angielskim. Dzięki temu uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o świecie, uczyli się tolerancji oraz otwartosci na inne kultury i z powodzeniem przełamywali bariery językowe. Społeczność uczniowska z niecierpliwością czeka na kolejny wyjazd I i spotkania z native speakerami.

(Joanna Brzozowska)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages