Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

100 – lecie odzyskania niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym Oddziałami Dwujęzycznymi

2018-11-15 08:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 21:56:16)
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego brali udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego brali udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Polsce odbywa się szereg imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego postanowili czynnie włączyć się w obchody tego święta.

W sobotę 3 listopada chór II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi wraz z dyrygentem, panem Zdzisławem Gadomskim już kolejny raz wziął udział w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznych „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie a swoim patronatem objął tę uroczystość Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
W dniach od 6 do 9 listopada można było obejrzeć wystawę „Działdowszczyzna w okresie II Rzeczypospolitej”, której organizacja została wpisana w działania projektu edukacyjnego „Wolność, Godność, Niepodległość”.
W związku z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości i chęcią podkreślenia jej ważności grupa nauczycieli ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Łączy on ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Udział w tej innowacji to wyjątkowa lekcja geografii, historii oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Do Zespołu Szkół nr 2 dotarła spora część kartek z przepięknymi pozdrowieniami. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski zostały przesłane pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.
9 listopada zorganizowany został otwarty Koncertu Pieśni Patriotycznej. Przypomniane zostały pieśni i piosenki, które śpiewano kiedyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Przez pieśni uczniowie chcieli zachęcić do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, a także przybliżyć polską historię i ułatwić jej zrozumienie.
Repertuar obejmował pieśni legionowe jak również piosenki współczesnych kompozytorów. Usłyszeliśmy min. Marsz Pierwszej Kadrowej, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Biały krzyż. Uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowanie koncertu oraz w przygotowanie kotylionów patriotycznych dla społeczności szkolnej, które zostały wręczone podczas koncertu.
Również 9 listopada uczniowie wraz z nauczycielami o godzinie 11:11 odśpiewali hymn Polski, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Duża grupa uczniów uczci również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w IV Działdowskich Biegach Niepodległości oraz w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopad


(Marzena Żmijewska)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages