Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Gminny konkurs wiedzy „Droga Polski do niepodległości”

2018-07-15 09:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 16:15:17)
Uczestnicy i zwycięzcy konkursu

Uczestnicy i zwycięzcy konkursu

We wtorek 13 listopada odbył się Gminny konkurs wiedzy pod nazwą: „Droga Polski do niepodległości”, przygotowany przez Szkołę Podstawową im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach.

Uroczystość, której celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, rozpoczęła się polonezem i piękną piosenką o niepodległości Polski w wykonaniu uczniów szkoły. W konkursie, który rozgrywany był w  zmodyfikowanej formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu” wzięli udział:
Natalia Kenska ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Hartowcu, Julia Aleksandrowicz z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu, Arkadiusz Śliwiński ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Koszelewach. Weronika Bach ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Rumianie, Alicja Wieczorek ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Adrian Szczepański z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie w Rybnie
Joachim Grosz ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach. Pytania i odpowiedzi oraz materiały ilustracyjne były wyświetlane na ekranie, co sprzyjało zainteresowaniu obserwujących konkurs uczniów, zaproszonych gości i rodziców. Ta forma prezentacji przyczyniła się również do popularyzowania wiedzy o działaniach Polaków dążących do odzyskania niepodległości i o funkcjonowaniu niepodległej II Rzeczypospolitej.
Prowadzącą konkurs- Ewę Kopańską i wszystkich widzów zachwycił bardzo wysoki poziom przygotowania uczestników konkursu. Świetnie rozpoznawali twórców niepodległości, znali daty i wiadomości o kształtowaniu się granic oraz wiele informacji o organizacji niepodległego państwa.
Na zakończenie turnieju uczniowie z kół artystyczno – teatralnych kl. I-III i IV-VIII, pod kierunkiem Pań Iwony Sokołowskiej i Bogumiły Grosz, zaprezentowali krótki program artystyczny, śpiewając pieśni patriotyczne z okresu walk o niepodległość. Występ zakończył piękny taniec z biało-czerwonymi flagami.
Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani nagrodami, które wręczyła Pani Wiesława Wróblewska – Kierownik Oświaty Gminy Rybno i dyrektor szkoły-Ewa Kopańska.

Po części oficjalnej goście i uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez nauczycieli i rodziców szkoły.
Dziękujemy naszym gościom: Pani Wiesławie Wróblewskiej, księdzu proboszczowi parafii Koszelewy - Marianowi Zbrojskiemu, Panu Sylwestrowi Kasprowiczowi- radnemu Gminy Rybno, Panu Edmundowi Gajkowi – sołtysowi Żabin, Pani Jolancie Kępczyńskiej – sołtysowi Gralewa Stacji, dyrektorom szkół: Paniom: Barbarze Kornelskiej, Hannie Kirchhof, Bożenie Dobrzyńskiej, Ewie Golder, Panu Bogusławowi Łukwińskiemu, przedstawicielom Stowarzyszenia Żabianka, rodzicom za to, że towarzyszyli nam w tej uroczystości. Nauczycielom historii ze szkół uczestniczących w konkursie, składamy podziękowanie za przygotowanie uczniów do tej niełatwej, ale wspaniałej rywalizacji.


(Ewa Kopańska)

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Adrian Szczepański z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej- Curie w Rybnie
II miejsce: Julia Aleksandrowicz z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu
III miejsce: Joachim Grosz ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages