Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Zatrzymali ich z marihuaną i amfetaminą

2018-11-20 17:31:32 (ost. akt: 2018-11-20 17:35:38)
Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa narkotykowego

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa narkotykowego

Policjanci prewencji z Działdowa zatrzymali trzech mieszkańców powiatu działdowskiego, w posiadaniu których znajdowały się niedozwolone substancje oraz środki psychoaktywne.

Wszyscy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Patrol prewencji z Działdowa podczas pełnienia służby nocnej z 16 na 17 listopada na terenie miasta zatrzymał trzech mieszkańców powiatu działdowskiego, w posiadaniu których znajdowały się narkotyki - wyjaśnia Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji z Działdowa.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani na ulicach Działdowa podczas czynności legitymowania, każdy w innym miejscu i czasie. Pierwszy zatrzymany to 30-letni mieszkaniec gminy Płośnica, u którego policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Kolejni zatrzymani, to 25-letni i 32-letni mieszkańcy Działdowa, w posiadaniu których znajdowało się po kilka woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Badania potwierdziły, że ujawnione przez policjantów substancje i środki, to marihuana i amfetamina.

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa narkotykowego. Posiadanie środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz tzw. dopalaczy w Polsce jest zabronione i podlega odpowiedzialności karnej. Kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - dodaje Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.

Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages