Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kierowali pomimo zakazu. Jeden z kierowców spowodował wypadek

2018-11-22 09:30:00 (ost. akt: 2018-11-22 09:20:01)
Kolejne dwie osoby bez prawa jazdy kierowali pojazdami

Kolejne dwie osoby bez prawa jazdy kierowali pojazdami

DZIAŁDOWO\\\ Kolejni dwaj kierowcy, kierowali samochodami bez uprawnień. Pierwszy z nich spowodował poważny wypadek na trasie Przełęk - Gródki. Drugi wpadł podczas rutynowej kontroli.

W środę 21 listopada na drodze wojewódzkiej nr 544 km na trasie Przełęk - Gródki kierujący pojazdem marki Opel Kadett nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z lasu z drogi podporządkowanej w kierunku miejscowości Działdowo i uderzył w prawidłowo jadący w kierunku miejscowości Lidzbark pojazd marki Audi A4.
- Za kierownicą audi siedział 72-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Z mężczyzną podróżowała 72-letnia pasażerka, która została przetransportowana do szpitala w Działdowie z uwagi na ból głowy - mówi Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Policjanci ustalili dane kierującego oplem. To 54-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Nieprzytomnego sprawcę zdarzenia karetka przetransportowała do działdowskiego szpitala. Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Natomiast podczas innej interwencji w Działdowie patrol ruchu drogowego na jednej z ulic zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot Partner.
- Za kierownicą pojazdu siedział 34-letni mieszkaniec Działdowa, który jak się okazało kierował autem mimo posiadanego zakazu sądowego - dodaje Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.
Mężczyzna posiadał wcześniej prawo jazdy, jednak zostały mu one czasowo odebrane prawomocnym wyrokiem sądu.

W obu powyższych przypadkach kierowcy odpowiedzą przed sądem.
Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawcy grozi kara grzywny oraz możliwość nałożenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Do tego kierowca musi liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages