Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Misie od Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie

2018-11-22 15:00:00 (ost. akt: 2018-11-22 09:38:57)
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie zbierały maskotki

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie zbierały maskotki

Od 5 lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje w Polsce zbiórkę nowych pluszowych maskotek, zabawek i materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Do akcji przystąpiło Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie.

Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku maskotki zbierać będą oddziały: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów, Katowice, Kielce, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Do grupy tych miast za sprawą Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie.

- Z okazji Dnia Pluszowego wspólnie z Marta Rybska oraz z wolontariuszkami Wiktorią i Aleksandrą z Zespół Szkół Licealnych w Morągu odebraliśmy pluszaki, książki, gry i inne artykuły piśmiennicze zebrane przez dzieci Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie - mówi Przemysław Kubiak, koordynator woj. warmińsko - mazurskiego Fundacji Mam Marzenie. Następnie wolontariusze wraz z zebranymi rzeczami odwiedzili małych pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala w Działdowie, którzy zostali obdarowani pluszakami, a na świetlicy zostawiono inne rzeczy, mające umilić dzieciom szpitalny pobyt.
25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udaje się na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostaje decyzją Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje się ona inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymuje imię „Teddy Bear”. Miś podbija świat i staje się ulubioną maskotką dzieci oraz towarzyszy wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.

W zeszłym roku obdarowaliśmy wspólnie z uczniami i opiekunami placówek edukacyjnych biorących udział w akcji i słuchaczami WSP w Szczytnie wszystkich kuracjuszy Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce (około 220 dzieci), poza tym obdarowano pacjentów oddziału dziecięcego w Ostródzie i Pasłęku.

(IP, SW)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages