Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

2018-11-26 16:00:00 (ost. akt: 2018-11-26 14:35:07)
Policjanci będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, w których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu

Policjanci będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, w których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Na placu przed Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów w Działdowie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Akcja potrwa do 15 grudnia 2018 roku.
W piętek 23 listopada w Działdowie na ul. Olsztyńskiej na placu przed Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie przeprowadzili briefing prasowy rozpoczynający Kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas briefingu oficer prasowy przedstawił cele i założenia akcji oraz przypomniał, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.
Ogólnopolska Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.
Podczas trwania działań, w dniach 24.11, 1.12, 8.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/
Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.
Jednym z celów akcji jest również promowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd i promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych.
W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.
Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

(IP)

Poniżej prezentujemy wykaz stacji diagnostycznych z terenu powiatu działdowskiego, które przyłączyły się do akcji.
Przedsiębiorstwo handlowo-Usługowe JUPITER Jerzy Masłowski
Stacja Kontroli Pojazdów
13-230 Lidzbark
ul. Dworzec Główny 7

AJGA Stankiewicz S. J.
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
13-200 Działdowo
ul. Grunwaldzka 39 B

DUET s. c.
Radosław Naworski, Wojciech Kamiński
Cibórz 33 B
13-230 Lidzbark

Dorota Kocięda-Jaroszewska
Skup Surowców Wtórnych
13-200 Działdowo
ul. Grunwaldzka 40

Margareta Żurek MP-AUTO
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
13-230 Lidzbark
ul. Jeleńska 56

EURO SERWIS A. J. Stankiewicz Sp. J.  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
13-200 Działdowo
ul. Olsztyńska 9

Zdzisław Hasiak Z.P.U.H. BUDOMONTAŻ Stacja Kontroli Pojazdów
13-200 Działdowo
ul. Polna 5

PEGAS Grupa sp. z o. o.
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
13-220 Rybno
ul. Wyzwolenia 90 D

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages