Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

II Liceum Ogólnokształcące z wizytą na oddziale ratunkowym

2018-11-30 19:00:00 (ost. akt: 2018-11-30 13:38:38)
Uczniowie odwiedzili szpitalny oddział ratunkowy

Uczniowie odwiedzili szpitalny oddział ratunkowy

W czwartek, 15 listopada uczniowie klasy II c II LO w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie w ramach zajęć kierunkowych odwiedzili oddział ratunkowy działdowskiego szpitala.

Mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia, zobaczyć sprzęt ratujący życie oraz poznać funkcjonowanie całego oddziału. To cenna lekcja dla klasy o profilu medycznym pod kątem wyboru ścieżki zawodowej. Zajęcia kierunkowe mogą odbywać się dzięki współpracy podpisanej pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym a działdowskim szpitalem.
Szczególne podziękowania należą się zastępcy Dyrektora SPZOZ w Działdowie ds. Pielęgniarstwa Pani Mirosławie Sokół, Oddziałowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Pani Aleksandrze Machałowskiej oraz wszystkim pracownikom szpitala za miłą atmosferę, profesjonalne i inspirujące zajęcia.
Oprócz cyklicznych zajęć w szpitalu uczniowie klas medycznych uczestniczą w zajęciach z chemii, które są prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w nowoczesnej pracowni chemicznej w II Liceum Ogólnokształcącym. Są zapraszani na zajęcia na uniwersytet. Jest to możliwe również dzięki umowie zawartej między II Liceum Ogólnokształcącym a Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim. Uczniowie wyjeżdżają również na zajęcia do BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Zajęcia kierunkowe z chemii prowadzi pani Marta Kowalska, natomiast z biologii pani Wioletta Kryszkiewicz.


(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pacjent #2635016 | 37.47.*.* 1 gru 2018 11:18

    Profil medyczny, policyjny, wojskowy... kiedy skończy się oszukiwanie rodziców. O przyjęciu na medycynę decyduje wynik matury ilość lekcji spędzonych w szpitalu. Więc zapytam nieśmiało ilu absolwentów klasy medycznej dostało się na medycynę?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages