Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Biskup poświęcił symboliczny grób patronów Działdowa

2018-12-03 12:45:00 (ost. akt: 2018-12-03 12:45:01)
Biskup pomocnicy diecezji płockiej, Mirosław Milewski poświęcił symboliczny grób męczenników obozu Soldau

Biskup pomocnicy diecezji płockiej, Mirosław Milewski poświęcił symboliczny grób męczenników obozu Soldau

Biskup Mirosław Milewski poświęcił symboliczny grobu męczenników bł. Abp. Antoniego Nowowiejskiego i bł. Bp. Leona Wetmańskiego, zamordowanych w niemieckim obozie Soldau.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą świętą w kościele parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie. Konsekrował ją biskup pomocniczy diecezji płockiej, Mirosław Milewski.
- Z wielką radością przyjąłem zaproszenie do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Antoniego Julianowi Nowowiejskiego i biskupa Leona Wetmańskiego w Działdowie. Ta dzisiejsza modlitwa jest także dobrą okazją, by wobec zgromadzonego Kościoła podziękować księdzu proboszczowi Marianowi za to, co robi na rzecz kultu biskupów męczenników, który od lat przywraca ludzkiej pamięci tragiczną historię biskupów z Płocka, którzy znaleźli się wśród 50 duchownych, zamordowanych i zamęczonych przez Niemców w Konzentrazion Lager Soldau - mówił do wiernych w czasie mszy biskup płocki Mirosław Milewski.
W tym jakże ważnym dla wszystkich działdowian dniu uczestniczyli m.in.: Sławomir Sadowski - wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Mirosław Koźlakiewicz - poseł na Sejm RP VII kadencji, Grzegorz Mrowiński - burmistrz Działdowa i Michał Struzik - przewodniczący rady powiatu działdowskiego.
Po mszy, biskup Mirosław Milewski dokonał poświęcenia symbolicznego grobu męczenników - patronów miasta Działdowa - zamordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym Soldau. Hołd męczeńsko zamordowanym biskupom złożyły Zofia Skibicka i Teresa Krowicka, byłe więźniarki obozu Soldau, a także
wicewojewoda Warmińsko - Mazurski Sławomir Sadowski i pozostali obecni na uroczystości przedstawiciele samorządu i organizacji społecznych z terenu województwa.

(SW)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2645481 | 79.188.*.* 17 gru 2018 14:54

  Każda religia jest złem,każda opiera się na wierze bez racjonalnych i naukowych podstaw. Każdą religię stworzona po to żeby jej funkcjonariuszom żyło się bez zmartwień i trosk o własny byt . Zanim przyjmiesz księdza darmozjada pomyśl o tym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. observer #2636550 | 88.156.*.* 3 gru 2018 19:03

  "Z wielką radością przyjąłem zaproszenie do wspólnej modlitwy (...)" Buuaahahahaha, ci, co oglądali film pt. "Kler" wiedzą, że nie było to za darmo :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages