Świąteczny turniej streetballowy

2018-12-24 13:40:00(ost. akt: 2018-12-24 11:59:59)
Turniej cieszył się zainteresowaniem

W SP nr 6 w Mławie 15 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Streetball'owy 3x3, który był podsumowaniem wszystkich imprez jakie w 2018 roku zorganizował Krzysztof Ćwik. Zwyciężyła słowacko-czeska drużyna Meferes Previdza.
Do turnieju przystąpiło finalnie jedenaście zespołów które składały się nie tylko z zawodników naszego kraju. Zagościli również zawodnicy z połączonej drużyny czesko-słowackiej pod nazwą Meferes Previdza, w których składzie znajdowali się czołowi zawodnicy tej dyscypliny. Obecni byli również zawodnicy z Białorusi pod nazwą Panda Banda. Wśród polskich drużyn przybyli zawodnicy Planet Cash Team stanowiący ścisłą czołówkę w naszym kraju. W składzie znalazł się tradycyjnie pochodzący z Mławy- Marcin Biranowski. Nie zabrakło mławskich drużyn. Obecni byli weterani Dragons Mława (Merchel Arkadiusz, Sztanga Cezary, Strzelec Radosław), a także Młajami (Łukasz Zakrzewski, Michał Kalinowski, Bartosz Tyszka) i Wyszyngton (Bartosz Pienicki, Łukasz Babut, Łukasz Zakrzewski). Drabinkę turniejową dopełnili zawodnicy z Nidzicy oraz Działdowa.
Wśród mławskich ekip najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Młajami, którzy zajęli drugie miejsce w grupie i zaliczyli jedynie porażkę z Planet Cash Team. W fazie pucharowej otarli się o finał przegrywając jednym punktem z Meferes Previdza. W meczu o trzecie miejsce również zabrakło im sił i musieli uznać wyższość działdowskich Smerfów kończąc zmagania na wysokim czwartym miejscu.
Pierwsze miejsce zajęła słowacko-czeska drużyna Meferes Previdza, która w finale pokonała 20:16 Planet Cash Team. MVP Turnieju został Jan Stehlík z drużyny Meferes Previdza. W trakcie trwania turnieju odbył się również konkurs rzutu z połowy, w którym zwyciężył Bartosz Pienicki oraz konkurs rzutów za trzy punkty w którym zwyciężył Piotr Dąbrowski z drużyny Planet Cash Team pokonując Łukasza Zakrzewskiego z Młajami.