Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

XXIII Gala Katarzynek 2019

2019-01-20 08:00:00 (ost. akt: 2019-01-21 15:26:35)
Laureaci Katarzynaek 2019

Laureaci Katarzynaek 2019

Autor zdjęcia: Darek Buczyński

W czwartek 17 stycznia w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie odbyła się XXIII Gala Katarzynek. Impreza jest organizowana od 1997 roku. Otrzymali je: Renata Buczyńska, Paweł Cieśliński i Kazimierz Litwinowicz

Pomysłodawcą, aby wyróżnić osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się lokalnej społeczności jest Ladysław Cichosz. Statuetki rzeźbi Tadeusz Białowicz. Galę rozpoczyna hejnał Działdowa w wykonaniu Andrzeja Borowskiego.Tegorocznymi laureatami Katarzynek 2019 zostali Renata Buczyńska, Paweł Cieśliński i Kazimierz Litwinowicz. Renata Buczyńska - poetka, autorka tomików wierszy, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich konkursach poetyckich.

Prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Inicjatorka wielu imprez kulturalnych na terenie Działdowa i powiatu działdowskiego. Współredaktorka Almanachów Poezji i poetyckich wydawnictw zbiorowych. Paweł Cieśliński - działający aktywnie od 1990r. samorządowiec. W latach 2002-2018 wójt gminy Działdowo. Od listopada 2018r. Starosta Działdowski. Kazimierz Litwinowicz - nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie.

Bezgranicznie zaangażowany w kształcenie młodego pokolenia. Wychowawca kilkunastu roczników młodzieży. Ceniony i szanowany przez młodzież.
Po części oficjalnej wysłuchano koncertu Krzysztofa Napiórkowskiego - pianisty, wokalisty, kompozytora i autora piosenek, pieśniarza i producenta muzycznego.

(Jadwiga Smółka)

 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages