Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami

2019-01-21 14:36:00 (ost. akt: 2019-01-21 14:39:13)
Zatrzymani mieli przy sobie amfetaminę

Zatrzymani mieli przy sobie amfetaminę

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend działdowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Pierwszy z nich to mieszkanie gminy Nidzica. Drugi osoba jest z terenu naszego miasta. Obaj odpowiedzą za przestępstwo narkotykowe, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek 18 stycznia w godzinach popołudniowych patrol prewencji z Działdowa pełniąc służbę na terenie miasta zauważył przy jednej z ulic idącego mężczyznę. Ten na widok radiowozu natychmiast zmienił kierunek ruchu i gwałtownie przyspieszył kroku.
- Policjanci postanowili poddać mężczyznę czynności legitymowania. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Działdowa. Podczas sprawdzania mężczyzny woreczek foliowy z zawartością białego proszku - mówi Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka do wyjaśnienia. Badanie narkotesterem potwierdziło, że proszek, który znajdował się w posiadaniu podejrzanego, to amfetamina.

Kolejne zatrzymanie miało miejsc w w nocy z soboty na niedzielę [19/20 stycznia - przyp.red.]. Ten sam patrol pełnił służbę na terenie Działdowa, gdy zauważył w okolicach łąk stojący pojazd osobowy, w którym znajdowało się kilka osób.
- Z uwagi na porę nocną i nietypowe miejsce „parkingowe” policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu tych osób. Były to cztery osoby, wszyscy mieszkańcy gminy Nidzica. Podczas legitymowania u siedzącego za kierownicą pojazdu 19-latka policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem - dopowiada Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji z Działdowa.

Również w tym przypadku badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że była to amfetamina. Obaj mężczyźni odpowiedzą za nielegalne posiadanie substancji psychoaktywnej, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku mniejszej wagi sprawcy grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages