środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szósta książka Jana Regulskiego

2019-02-07 09:38:05 (ost. akt: 2019-02-07 10:37:16)
Jan Rogulski - autor książki „Publikacje"

Jan Rogulski - autor książki „Publikacje"

Jan Regulski wydał nową, już szóstą książkę pt. Publikacje. Autor odnosi się w niej do setnej rocznicy przyłączenia Działdowa do Polski.

Jan Regulski zawarł w swojej książce treści dotyczące przede wszystkim Ziemi Działdowskiej. Podejmuje również temat wielu zdarzeń z okresu wojny i czasów powojennych. W swoich wypowiedziach przywołuje ludzi, którzy mieli duży wpływ na rozwój jego małej ojczyzny. Autor pragnie podkreślić, że Ziemia Działdowska różni się od tej z 1920 r., mimo wielu nieszczęść, z którymi musiała się zmierzyć. Znajdował się na niej m.in. obóz KL Soldau i NKWD. Autor wspomina także o sukcesach, których można wymienić naprawdę wiele. Wśród nich znajdują się nowe drogi: 315 km dróg powiatowych, 670 km dróg gminnych oraz 115 dróg wojewódzkich. Powstały polskie szkoły, biblioteki, samorządy. Książkę można nabyć w księgarni Książnica Polska. Znajduje się ona przy Pl. Mickiewicza w Działdowie. Warto dodać, że pisarz jest w trakcie prac nad siódmą książką. Będą to opowiadania o Działdowszczyźnie.

Jan Regulski to nauczyciel, eseista, społecznik, a przede wszystkim pedagog i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców powiatu działdowskiego, który poprzez cały okres swojej pracy zawodowej na wszystkich stanowiskach poświęcał się bez reszty pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi, zwracając szczególną uwagę na poziom wykształcenia i wartości patriotyczne

(NT)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages