środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Groził konkubinie pozbawieniem życia z użyciem niebezpiecznego narzędzia

2019-02-26 16:39:35 (ost. akt: 2019-02-26 16:42:49)
Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor zdjęcia: Ilustracyjne

W sobotę, 23 lutego policjanci z Działdowa interweniowali w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Działdowa w związku ze zgłoszeniem właściciela lokalu dotyczącego nieporozumienia z klientem.

Na miejscu policjanci zastali 29-letniego mieszkańca Działdowa, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Jak się okazało chwilę wcześniej wpłynęło zawiadomienie o stosowaniu przez niego przemocy wobec swoich najbliższych. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.
- Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od 27.12.2018 r. do 23.02.2019 r. mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną, w ten sposób, że bez powodu wszczynał awantury domowe, podczas których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pozbawieniem życia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jak również bił ją, dusił i ciągnął za włosy - wyjaśnia Justyna Nowicka, rzecznik prasowy KPP Działdowo.

W rodzinie wdrożono procedurę Niebieskiej Karty. W poniedziałek, 25 lutego Prokurator Rejonowy w Działdowie zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec podejrzanego w postaci policyjnego dozoru, zakazał wspólnego zamieszkiwania z pokrzywdzoną oraz zastosował zakaz kontaktowania się i zbliżania do niej.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages