środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim

2019-03-01 09:53:15 (ost. akt: 2019-03-01 10:04:00)
Pan Krzysztof opowiedział o przygotowaniach do wyprawy

Pan Krzysztof opowiedział o przygotowaniach do wyprawy

W środę, 27 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim - podróżnikiem, miłośnikiem gór i psich zaprzęgów.

Podróżnik przybył na spotkanie z liderem psiego zaprzęgu Henią rasy Alaskan husky. Lider to bardzo silny pies, który potrafi samodzielnie podejmować decyzje i sam poprowadzić zaprzęg. Jest to wybitny psi sportowiec.
Od niemal 20 lat pan Krzysztof wspólnie z żoną Darią zajmuje się swoją największą życiową pasją - psimi zaprzęgami. Regularnie trenuje i wyjeżdża na wyprawy. Jedną z największych wypraw odbył w 2010 roku, objechał dookoła jezioro Inari. Jezioro położone w północnej części Laponii, na północ od koła podbiegunowego, na wysokości 117-119 m n.p.m. Zajmuje około 1040 km² powierzchni. Jezioro jest zamarznięte w okresie od listopada do czerwca. Ma bardzo rozbudowaną linię brzegową, której długość wynosi około 3300 km. 
Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia psów biegaczy, a także tego, jak wyglądają przygotowania do wyprawy oraz zwyczaje podróżowania psimi zaprzęgami. Wyprawa psim zaprzęgiem wymaga niezwykłej dyscypliny i siły wewnętrznej. Mimo dokładnego planowania może być nieprzewidywalna.
Pan Krzysztof startuje również w wyścigach psich zaprzęgów głównie na 500km. Podróżnik chętnie odpowiadał na licznie zadawane pytania. Po spotkaniu można było nabyć książkę "23 kilometr" z imienną dedykacją. Zachęcamy i zapraszamy do czytania tej wyjątkowej lektury.
(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages