środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Uczniowie z Iłowa Honorowymi Dawcami Krwi

2019-03-01 10:07:13 (ost. akt: 2019-03-01 11:09:21)
Uczniowie chętnie zostali honorowymi krwiodawcami

Uczniowie chętnie zostali honorowymi krwiodawcami

W piątek, 22 lutego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie wraz z panem dyrektorem Jackiem Markiewicz i opiekunem SK PCK panią Hanną Konicz uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji dorocznych Obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi.

Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie- Osadzie, a jej organizatorem był Zarząd Klubu HDK PCK im. Tadeusza Statkiewicza. Wzięli w niej udział: Wójt Gminy Iłowo- Osada pan Sebastian Cichocki, Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Mławie pan Józef Gerlej oraz zasłużeni krwiodawcy.
Na początku spotkania pan prezes przywitał wszystkich przybyłych gości oraz przedstawił referat na temat znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia człowieka.
Po przemówieniach nastąpił wyczekiwany moment wręczenia odznaczeń i upominków dla krwiodawców, ponieważ dar, który bezinteresownie ofiarowali jest jednym z najcenniejszych.
Za honorowe krwiodawstwo wyróżnieni zostali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie - Osadzie. W gronie tych osób znaleźli się: Filip Borkowski, Gracjan Gołębczyk, Weronika Kulesza, Adrian Cieszkowski, Mateusz Kacperowski, Artur Rosół,Paweł Kołodziejski, Klara Bartkowska, Adrian Kordulewski, Paweł Matuszewski, Sławomir Ordyszewski, Przemysław Przybyszewski, Joanna Fijał, Alicja Graczyk, Gabriela Krzesińska, Michał Lubaszewski, Igor Muziński, Sebastian Olzacki, Kacper Rosłon, Szymon Szczypiński, Filip Kalisz Daniel Szklarski.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie nie pierwszy raz zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Już od wielu lat chętnie biorą udział w akcji : „Młoda krew ratuje życie” oddając krew o w organizowanych akcjach w szkole i indywidualnie w punktach krwiodawstwa w Działdowie i Mławie.
(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo #2690369 | 176.103.*.* 1 mar 2019 12:06

    Gratulacje dla młodzieży Można świętować bez Giezka?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages