Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

„Podaj Łapę” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

2019-03-12 11:49:59 (ost. akt: 2019-03-12 11:52:39)

Autor zdjęcia: SP Rumian

We wtorek, 5 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbyło się spotkanie z Pracownikami Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj Łapę” z Tatar. Najważniejszym gościem spotkania był pies Dropsik - mieszkaniec schroniska.

Pani Kinga pracująca w schronisku przedstawiła zebranym prezentację multimedialną na temat tego miejsca. Zwróciła uwagę na to, że pies nie jest zabawką, lecz żywą istotą z uczuciami, której nie można odstawić na półkę wtedy, gdy się znudzi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda schronisko, praca wolontariusza oraz proces adopcji psa.
Do szkoły przybył także pan Piotr, który przedstawił swoją codzienną pracę w schronisku. Opowiedział w jaki sposób należy chronić się przed groźnym psem, jak postępować z psami, które mogą wałęsać się po naszych ulicach. Nie zabrakło także historii niepełnosprawnego psa Dropsika, który był honorowym gościem spotkania i podbił serca wszystkich uczestników.
W ramach wolontariatu przeprowadzono zbiórkę karmy, ręczników, misek, smyczy dla schroniska w Tatarach. Uczniowie mogli osobiście przekazać zgromadzone dary na ręce pracowników schroniska.
(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages