Powiatowy turniej badmintona w Płośnicy

2019-03-12 13:25:19(ost. akt: 2019-03-12 13:47:25)

Autor zdjęcia: FB GCKiB w Płośnicy

W sobotę, 9 marca 2019r. w Płośnicy odbył się II Powiatowy Amatorski Turniej Badmintona Kobiet kat. (25+) o puchar wójta gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego.
Do rywalizacji przystąpiły kobiety z Gródek, Gralewa, Koszelew, Działdowa, Murawek i Turzy Małej.
W pierwszym etapie odbyły się bezpośrednie pojedynki pomiędzy uczestniczkami, czyli wykorzystano znany system "każdy z każdym". Aby turniej odbywał się sprawiedliwie, najlepsze zawodniczki ubiegłorocznego turnieju -Jolanta Urbańska i Krystyna Dzwonkowska zostały rozstawione przed losowaniem grup.

W drugim etapie po dwie najlepsze zawodniczki z grupy zagrały o finał. W grupie A komplet punktów zdobyła Justyna Wisińska, natomiast w grupie B - Jolanta Urbańska. Panie rozegrały półfinałowe pojedynki ze zdobywczyniami drugich miejsc w grupach- Anną Ługowską i Krystyną Dzwonkowską.
W finale zmierzyły się panie z Gródek. Zwyciężczynią turnieju została Justyna Wisińska, która po trudnej i zaciętej walce pokonała Jolantę Urbańską. Pozostałe panie walczyły o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Na zakończenie turnieju najlepsze zawodniczki zostały wyróżnione pucharami, dyplomami oraz nagrodami w postaci książek kucharskich oraz akcesoriów sportowych. Ponadto każda uczestniczka turnieju otrzymała zestaw olejków eterycznych.