Coraz bliżej finału Pucharu ETTU

2019-03-13 17:00:00(ost. akt: 2019-03-13 13:38:22)
Tenisiści Dekorglassu Działdowo są coraz bliżej finału Pucharu ETTU, a co za tym idzie obrony zdobytego przed rokiem trofeum. W środę, 12 marca działdowianie zwyciężyli na wyjeździe niemiecką drużynę FC Saarbruecken 3:2.
Bohaterem spotkania po stronie działdowskiej był Japończyk Taku Takakiwa. Nasz zawodnik zdobył dwa punkty pokonując, najpierw Cristian Pletea, a następnie Patrick Franziska. Kropkę na "i" postawił grający trener Jiri Vrablik.
Właśnie Vrablik w pierwszym starciu nie sprostał Patrickowi Franziska, mimo iż wygrał pierwszego seta. Następne trzy należały już do zawodnika gospodarzy. W drugim pojedynku na przeciw siebie stanęli Taku Takakiwa i Cristian Pleteę. W tym meczu pierwszego seta wygrał zawodnik FC Saarbruecken. Jednak następne trzy zwyciężył nasz zawodnik i tym samym, wyrównał stan zawodów na 1:1. W kolejnym meczu Wang Yang, co prawda wygrał pierwszego seta z Darko Jogriciem, ale w następnych trzech musiał już uznać wyższość zawodnika z Niemiec. Czwarty pojedynek to znów popis Taku Takikawy. Japończyk 3;1 pokonał Patricka Franziska. W tym momencie stan zawodów wyrównała się na 2:2. W decydującym spotkaniu grający trener Jiri Vrablik walczył z Cristianem Pleteę. Czech pokonał rywala 3;1 i zapewniła Dekorglassowi cenne zwycięstwo.
Warto dodać, że pojedynku ewentualnych rywali naszej drużyny w finale stoczyli również pięciosetowy mecz. Portugalski Sporting Clube De Portugal przegrał u siebie z francuskim GV Hennebont 2:3. Rewanż z niemieckim FC Saarbruecken Dekorglass rozegra w środę, 20 marca w Działdowie.

FC Saarbruecken - Dekorglass Działdowo 2:3
Patrick Franziska - Jiri Vrablik 3:1 (8:11, 12:10, 11:6, 11:4)
Cristian Pletea - Taku Takakiwa 1:3 (11:5, 11:13, 6:11, 8:11)
Darko Jorgic - Wang Yang 3:1 (9:11, 11:4, 11:9, 11:4)
Patrick Franziska - Taku Takakiwa 1:3 (7:11, 11:9, 5:11, 6:11)
Cristian Pletea - Jiri Vrablik 1:3 (11:9, 6:11, 6:11, 8:11)