Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie" - młodzież z wizytą na komendzie

2019-03-13 14:01:46 (ost. akt: 2019-03-13 14:17:09)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie" to policyjny projekt mający na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach występujących w życiu i radzeniu sobie z nimi. W ramach projektu zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i na poziomie szkoły podstawowej czy ponadpodstawowej odwiedzają miejscowe jednostki policji i zapoznają się ze specyfiką tej służby.

W poniedziałek, 11 marca do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie udała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze. Dzięki wizycie uczniowie poznali specyfikę zawodu policjanta i warunki służby w Policji. Podczas spotkania młodzież przypomniała sobie o odpowiedzialności za zachowania niezgodne z prawem. Ponadto policjanci zaznaczyli, że czyny popełniane w młodości mogą mieć konsekwencje w przyszłości, szczególnie jeżeli chodzi o wybór zawodu.

Policjant ds. skarg KPP w Działdowie omówił etapy rekrutacji i zasady doboru do Policji. Oprócz tego przedstawił film pt. „Polska Policja”, który ukazał uczniom sposób funkcjonowania policji na różnych szczeblach.

Komendant Powiatowy Policji w Działdowie przybliżył uczestnikom spotkania charakter i sposób działania policjantów, zalety służby w Policji, ale i konsekwencje, jakie niesie ze sobą praca w tej formacji. Komendant podkreślił, że aby zostać policjantem należy spełnić kilka istotnych warunków. Znajdują się wśród nich m.in.: wymóg nieposzlakowanej opinii i niekaralność.

Uczniowie obejrzeli filmik z przebiegu testu sprawności dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Policji, a na zakończenie mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem i umundurowaniem. Chętni mieli również okazję przymierzyć ubiór policjanta oddziałów prewencji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji i zadawała pytania dotyczące omawianej tematyki.
(IP)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages