Najlepsze Skrzaty w województwie

2019-03-18 15:00:51(ost. akt: 2019-03-19 14:50:02)

Autor zdjęcia: FB KS Dekorglass Działdowo

W niedzielę, 10 marca 2019 r. odbył się III Wojewódzki Turniej Tenisa stołowego w kategorii Skrzat i Żak. W rozgrywkach wzięło udział 12 zawodników z Działdowa.
Wśród reprezentantów z Działdowa znaleźli się: Adam Piotrowski, Iwo Kempka, Krzysztof Kempka, Franciszek Madej, Rochon Grzegorz, Rojewska Katarzyna, Drygulska Maria, Jabłonowski Krzysztof, Szczepański Fabian, Walasek Michał, Piotrkowski Rafał, Korona Aleksander.

Ponadto zawodnicy walczyli o awans do III Grand Prix Polski Żaków. Wśród Żaków najlepiej zaprezentował się Adam Piotrowski z KS Dekorglass, który w finale zmierzył się i wygrał z Maciejem Ziarko reprezentującym LUKS ABC Żak Pisanica. Dodatkowo należy wspomnieć, że Michał Lipowski, Kryspin Stolarczyk, Natalia Brzezińska (KS Dekorglass) na podstawie rankingu uzyskali limit krajowy na Grand Prix w Sępólnie Krajeńskim. Iwo Kempka(KS Dekorglass ) zajął IV miejsce w kategorii Żak. IX miejsce uzyskał Krzysztof Kempka (KS Dekorglass).XIII miejsce zajął XVII Grzegorz Rochon, miejsce zajęli Franciszek Madej, Piotrkowski Rafał, XXV Jabłonowski. Wyżej wymienione osoby grały w starszej kategorii Żak.

Z największymi emocjami wiązały się pojedynki wśród Skrzatów. Grzegorz Rochon w pięknym stylu pokonał w finale 3:1 Krzysztofa Kempkę. Na VII miejscu uplasował się Franciszek Madej. Kolejno na IX Rafał Piotrkowski oraz Fabian Szczepański. XIII miejsce zajął Jabłonowski Krzysztof oraz Korona Aleksander, Michał Walasek.
Wśród Skrzatek V miejsce zajęła Katarzyna Rojewska, natomiast Maria Drygulska zakończyła turniej na VII.