Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Święto Nauki w SP4

2019-03-20 10:30:00 (ost. akt: 2019-03-18 13:48:09)

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się Festiwal Nauki. Kolejna edycja tej inicjatywy miała na celu pomoc uczniom klas trzecich i szóstych, przechodzącym po wakacjach do klas programowo wyższych, w zapoznaniu się z nowymi przedmiotami, metodami nauczania, formami zajęć oraz nauczycielami.

Z bogatej oferty edukacyjnej szkoły wybrano przedmioty obowiązkowe i zajęcia dodatkowe, z którymi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zetknąć się w przyszłym roku szkolnym. Naukowy tydzień, który zaplanowano od 11 do 15 marca, rozpoczął się chemią, na której badano właściwości wody i zajęciami językowymi . Dla szóstoklasistów to prawdziwy test przed rozpoczęciem nauki drugiego języka obcego w klasie siódmej. Młodzież miała okazję poznać podstawowe zwroty w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Na fizyce uczniowie wytwarzali prąd z ziemniaka, jabłek oraz z wody i soli. Na matematyce wprowadzono liczbę oraz obliczano pola i obwody okręgu. Młodsi uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne i rebusy matematyczne. Na informatyce pracowano nad tworzeniem różnych animacji, a na zajęciach z robotyki powstały niesamowite konstrukcje.

Równie ciekawe okazały się lekcje geografii. Tu uczniowie stanęli oko w oko z plującymi olbrzymami, ponieważ wiadomości o wulkanach uzupełniał pokaz imitujący wybuch lawy. Eksperymenty zdominowały też przyrodę i biologię. Sprawdzano ph różnych substancji, obserwowano żywe organizmy, a nawet doszło do sekcji świńskiej nerki. Na zajęciach redakcyjnych uczestnicy festiwalu wypracowali wspólny projekt strony tytułowej szkolnej e - gazetki. Trzecioklasistom najbardziej przypadły do gustu zajęcia sportowo – taneczne i lekcja historii, podczas której postacie w strojach z epoki, przenosiły dzieci do minionych czasów.

Sądząc po zainteresowaniu i reakcjach, III Festiwal Nauki można uznać za udany. Uczestnicy z zaangażowaniem brali udział we wszystkich działaniach i eksperymentach. Należy mieć nadzieję, że taka forma prezentacji przyszłej oferty edukacyjnej pozwoli uczniom bezstresowo zdobywać kolejne szczeble edukacji w SP4.
(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages