środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Są już za kratkami

2019-03-19 21:20:00 (ost. akt: 2019-03-19 21:20:48)
Poszukiwani odbywają już swoje kary

Poszukiwani odbywają już swoje kary

Stróże prawa z naszego miasta zatrzymali cztery osoby poszukiwane listami gończymi. Wszyscy trafili już do zakładów karnych, gdzie odbywają swoje wyroki.

Na dwóch z nich sąd wydał karę pozbawienia wolności za przestępstwa znęcania się nad rodziną. Jeden odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów. Ostatni zatrzymany był poszukiwany za przestępstwo gróźb karalnych.

- W sobotę 16 marca patrol prewencji z Działdowa podczas służby zatrzymał na terenie miasta dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości - mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy KPP w Działdowie.
Pierwsza z nich to 40-latek, na którego sąd wydał wyrok pozbawienia wolności na okres 8 miesięcy za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Druga, to 30-letni mieszkaniec Działdowa, który ma do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i kierowania pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Kolejnego poszukiwanego policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali również w sobotę (16.03.2019r.) w godzinach wieczornych na terenie Działdowa w miejscu zamieszkania. 39-latek był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Mężczyzna z pomieszczeń komendy trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

W czwartek, 14 marca wDziałdowie na jednej z ulic policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas pełnienia służby ujawnili poszukiwanego listem gończym.
- Mężczyzna „wpadł” podczas czynności legitymowania. 35-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo gróźb karalnych. Działdowianin najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami - dodaje Justyna Nowicka, rzecznik prasowy KPP w Działdowie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za przestępstwo gróźb karalnych sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ttt #2701730 | 5.172.*.* 22 mar 2019 10:00

  Wczoraj marcin pies chincek zmowu jaja oglądał w t4 lubi on chyba ledzio jest huj zboczony freda mi do góry podnisił ladnie w rączkę

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Paweł Samóraj #2700792 | 83.9.*.* 20 mar 2019 18:00

   Paweł samuraj pseudonim: dzieciojeb

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages