KS Dekorglass pożegnał się z rozgrywkami Pucharu ETTU

2019-03-21 08:13:07(ost. akt: 2019-03-21 09:35:51)
Kibice Dekorglassu zawsze są ze swoim ukochanym zespołem

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Po bardzo zaciętym meczu KS Dekorglass przegrał przed własną publicznością z niemieckim FC Saarbrücken Tischtennis 2:3. Tym samym nasz zespół odpadł z rozgrywek o Puchar ETTU i nie obroni trofeum wywalczonego w zeszłym sezonie.
Po wyjazdowym zwycięstwie w Niemczech Dekorglass znajdował się w komfortowej sytuacji. Wszyscy obecni na hali, w środę 20 marca liczyli na zwycięstwo i awans do wielkiego finału.
Apetyty podsycił niezawodny Chun Ting Wong, który w pierwszym pojedynku wieczoru stanął oko w oko z Tomasem Polanskym. Nasz zawodnik wygrał swój mecz i wyprowadził Dekorglass na prowadzenie.
Następnie grający trener Jiri Vrablik postanowił sam stanąć do walki z Patrickiem Franziska. Czech z polskim paszportem przegrał pierwszego seta, by w drugim doprowadzić do remisu. Niestety był to ostatni wygrany set Vrablika w tym pojedynku. Franziska wygrał następne dwa i wyrównał wynik. Mimo takiego obrotu sytuacji nikt obecny na hali przy ul. Jagiełły nie przypuszczał, że tego wieczoru szykuje się prawdziwy dramat naszej drużyny.
Kiedy do stołu podszedł Yang Wang i Darko Jorgic działdowscy kibice liczyli, że tenisista Dekorglassu weźmie rewanż za porażkę w Niemczech. Wówczas Jorgic pokonał Wanga 3:1. Pierwszego seta zawodnik gości wygrał 12 do 10. Drugiego już 11 do 8. W trzecim secie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jednak ostatecznie Wang przegrał 12 do 14. W tym momencie na prowadzenie wyszli goście, a awans do finału ETTU zaczął się powoli oddalać. W czwartym meczu zmierzyli się Chun Ting Wong i Patrick Franziska.
Ten pojedynek dostarczył najwięcej emocji działdowskiej publiczności. W pierwszym secie Franziska wygrał pewnie. Kolejne starcie rozstrzygnął na swoją korzyść Wong. Następne punkt zdobył zawodnik z Niemiec. To był początek dramatu naszej drużyny. W czwartym secie zmotywowany Wong zwyciężył tracąc tylko 3 punkty. W ostatnim secie nasz zawodnik pokonał zawodnika z Niemiec 11 do 9 i doprowadził stan meczu do remisu 2:2. W ostatnim pojedynku do walki wyszedł Vrablik i Polansky.
Aby awansować do finału Pucharu ETTU Vrablik musiał wygrać co najmniej dwa sety. Pierwsze dwa wygrał Polansky, co bardzo skomplikowało sytuację naszego zespołu. Jednak w trzecim secie Vrablik wziął się do roboty i wygrał 11 do 7. Wlał tym samym nadzieję na awans w serca działdowian. Niestety w czwartym secie, mimo prowadzenia grający trener Dekorglassu uległ 9 do 11 i przegrał cały mecz 1:3.

Taki wynik spowodował, że do finału Pucharu ETTU jednym setem więcej awansował FC Saarbrücken Tischtennis.
Warto podkreślić, że przez całe spotkanie zawodnicy Dekorglassu mogli liczyć na gorący doping i wsparcie, nawet w tych trochę gorszych chwilach.