Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Mieszkanki Działdowa odpowiedzą za serię kradzieży

2019-04-11 10:00:35 (ost. akt: 2019-04-11 14:37:07)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Dwie mieszkanki Działdowa odpowiedzą za wykroczenia i przestępstwa kradzieży. Wśród ich łupów znalazła się m.in. wiertarka. Wcześniej kilkukrotnie były zatrzymywane w związku z kradzieżami m.in. narzędzi, tekstyliów i artykułów kosmetycznych w sklepach na terenie Działdowa oraz sąsiednich miejscowości. 30-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jej o rok starszej towarzysze na 7,5 roku pozbawienia wolności, ze względu na działanie w warunkach tzw. recydywy.

We wtorek (09.04.2019) do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zgłosił się właściciel jednego ze sklepów z elektronarzędziami znajdującego się na terenie miasta i złożył zawiadomienie o kradzieży wiertarki akumulatorowej w jego sklepie popełnionej przez dwie kobiety. Kradzież miała miejsce w piątek (29.03.2019) rano. Policjanci przeglądając nagranie z monitoringu zabezpieczonego przez właściciela sklepu rozpoznali utrwalone na filmie kobiety. Chwilę po zgłoszeniu jedna z nich została zatrzymana i osadzona w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych celem wyjaśnienia. Podejrzana o kradzież to 31-letnia działdowianka, która wspólnie ze swoją 30-letnią koleżanką przyszła do sklepu z elektronarzędziami, a następnie wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu starsza z kobiet ukradła wiertarkę akumulatorową, po czym wyszły ze sklepu nie płacąc za nią.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży wkrętarki. Ponadto 31-latka, jak i jej o rok młodsza kompanka odpowiedzą również za wykroczenia i przestępstwa kradzieży w placówkach handlowych, których dopuściły się kilkukrotnie od początku 2019 roku.

31-latka jest podejrzana o 8 wykroczeń kradzieży, w tym 4, których miała dokonać wspólnie i w porozumieniu z drugą z podejrzanych oraz 3 przestępstwa kradzieży w sklepach na terenie powiatu działdowskiego.

30-latka odpowie natomiast za 5 wykroczeń kradzieży oraz przestępstwo kradzieży. Przedmiotem zainteresowania kobiet były głównie elektronarzędzia, drobny sprzęt AGD, alkohol, perfumy i artykuły tekstylne o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy została odzyskana i przekazana właścicielom. Jak ustalili policjanci kobiety działały nie tylko na terenie powiatu działdowskiego, ale również w powiatach sąsiednich.

Obu kobietom za popełnione przestępstwa kradzieży grozi kara pozbawienia wolności. Młodszej z nich do 5 lat, starszej z uwagi na dokonanie ww. przestępstw w warunkach recydywy do 7,5 roku.
(IP)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages