Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Uczniowie z Malinowa odnoszą kolejne sukcesy

2019-04-15 11:00:41 (ost. akt: 2019-04-15 10:15:51)

Autor zdjęcia: FB Zespół Szkół Malinowo

W piątek, 12 kwietnia na UWM w Olsztynie odbyła się XLIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie z Malinowa, Bartosz Maciejewski i Dominik Sieński odnieśli w niej sukcesy.

Bartosz Maciejewski z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Malinowie zajął 1 miejsce w etapie okręgowym XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Technologia żywności, a Dominik Sieński z klasy III zajął 3 miejsce w bloku Gastronomia.
Uczniowie zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w czerwcu w małopolskiej Hańczowej w Beskidzie Niskim.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych należy do grona najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów. Jego patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.
Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

W eliminacjach okręgowych w Olsztynie wzięli udział uczniowie z 40 szkół z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i mazowieckiego (między innymi z Gdańska, Olsztyna, Ciechanowa, Ełku, Giżycka, Dobrocina, Zielonej, Gołotczyzny, Golądkowa, Kisielic, Kurzętnika, Mrągowa, Ostródy, Pszasnysza, Płońska).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages