Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Bezpieczny weekend - Wielkanoc

2019-04-19 13:00:15 (ost. akt: 2019-04-19 09:44:01)

Od piątku 19 kwietnia 2019r. do poniedziałku 22 kwietnia 2019r. policjanci będą prowadzić działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

W okresie świątecznym policjanci będą szczególnie czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na kontroli stanu trzeźwości kierowców. Ponadto będą także zwracać uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, wykonywanie przez nich niebezpiecznych manewrów (nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu), jazdę bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niestosowanie się do obowiązku korzystania z urządzeń brd przez osoby przewożone w pojazdach i podejmować właściwe środki represyjne wobec sprawców niewłaściwych zachowań na drodze zgodnie z obowiązującym taryfikatorem i przepisami brd.

Uwaga funkcjonariuszy będzie również skierowana na wykroczenia popełniane przez pieszych, w tym szczególnie w przypadkach ujawnienia naruszeń przepisów dotyczących obowiązku używania przez pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami popełniających wykroczenia względem nich.

Policja apeluje do mieszkańców i osób przyjezdnych lub przejeżdżających drogami powiatu działdowskiego o cierpliwość i szczególną ostrożność podczas poruszania się po mieście Działdowie, szczególnie w okolicy ronda Bernarda Sępa Zielińskiego u zbiegu ulic Olsztyńskiej, Męczenników i Małłka, gdzie trwają prace budowlane na odcinku ulicy Męczenników od ronda do zbiegu z ulicą Grunwaldzką i ustawiona jest tam zastępcza sygnalizacja świetlna a ruch odbywa się jedną stroną drogi. W związku z utrudnieniami w ruchu pojazdów w tym rejonie miasta mogą tworzyć się korki.

Policja prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i większe skupienie na drodze, w okolicach placówek handlowych i na parkingach, gdzie dość często, zwłaszcza przy dużym skupisku pojazdów i ludzi dochodzi do stłuczek i kolizji z udziałem kierujących pojazdami.
(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages