Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

OSP Rumian ma już 85 lat!

2019-05-06 15:34:47 (ost. akt: 2019-05-06 15:37:03)

Autor zdjęcia: Powiat Działdowski

Kilka dni temu w Rumianie odbyły się uroczystości związane z obchodami 85. rocznicy powstania Ochotniczej Straży pożarnej w tej wsi. W uroczystości wzięli udział m. in. senator RP Bogusława Orzechowska, starosta Paweł Cieśliński i wójt Tomasz Węgrzynowski. Była to również okazja do wręczenia odznaczeń: medali „Za zasługi dla pożarnictwa” i odznak „Wzorowy Strażak”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rumianie powstała w 1928 r. , ale jej oficjalna działalność rozpoczęła się w 1934 r. Pierwszym prezesem został Franciszek Ulanowski, a naczelnikiem Alojzy Laskowski.

Zarejestrowana w KRS 13 października 2003 r. Główne cele działalności to zapobieganie pożarom, współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami, udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska, a także innych klęsk i zdarzeń, informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi, rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej, rozrywkowej i na rzecz ochrony środowiska.

Obecnie jednostka OSP w Rumianie liczy 43 strażaków, w tym 9 druhen i 3 druhów honorowych.

Benedykt Perzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages