Drugie zawody dla Kraszewskiego

2019-05-19 10:00:00(ost. akt: 2019-05-17 21:40:43)
WĘDKARSTWO\\\ Sławomir Kraszewski wygrał drugie zawody z cyklu GP o Mistrzostwo Koła PZW w Lidzbarku w Wędkarstwie Spinningowym. Tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Finałowe zawody zostaną rozegrane we wrześniu.
W niedzielę, 12 maja na rzece Wkrze odbyły się drugie już zawody z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Koła w Wędkarstwie Spinningowym. Rywalizacja została rozegrana nieopodal miejscowości Dziwy.

W zawodach wzięło udział 9 zawodników. Tylko jeden z nich nie zdołał złowić żadnej ryby. Natomiast inny zawodnik, pomimo bardzo dobrego wyniku [zająłby 2 miejsce, złowił 2 szczupaki i 5 okoni - przyp.red.] został zdyskwalifikowany, ponieważ okazało się, że jest członkiem innego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wędkarze łowili głównie okonie, klenie, boleni, szczupaki i jazie. Zwycięzcą tej tury został Sławomir Kraszewski z wynikiem 2 870 punktów. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Andrzejem Liszewskim (2 330 punktów). Natomiast na trzeciej lokacie zawody zakończył Marcin Kulina (1 840 punktów).
Kolejne, finałowe już zawody o Mistrzostwo Koła PZW Lidzbark w Wędkarstwie Spinningowym odbędą się dopiero jesienią na jeziorze Zwórzno. Planowane są na 22 września.