środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wyjątkowy dzień w Zespole Szkół nr 2

2019-05-20 09:36:58 (ost. akt: 2019-05-20 09:42:09)

Autor zdjęcia: Krzysztof Duda

18 maja to wyjątkowy dzień dla społeczności Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie. Wtedy bowiem obchodzone jest Święto Szkoły. Na tegoroczną uroczystość złożyły się nie tylko urodziny Patrona, ale również 20 rocznica nadania placówce Jego imienia.

W tym roku obchody rozpoczęły się 17 maja przemarszem ulicami miasta do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Za pocztem sztandarowym i dyrekcją dumnie kroczyli odświętnie ubrani uczniowie z wychowawcami, ustawieni od najmłodszej klasy pierwszej szkoły podstawowej do klas drugich liceum.

Po powrocie z kościoła rozpoczęła się audycja w szkolnym radiowęźle. Na początku głos zabrał dyrektor Wiesław Smereczyński, który w swym wystąpieniu zwrócił uwagę słuchaczy na kierowanie się w życiu szkolnym i codziennym ideami, wyznaczonymi przez Patrona. Słuchowisko pod tytułem „W hołdzie Janowi Pawłowi II” poświęcone było twórczości i drodze do świętości papieża Polaka.

Część artystyczną zakończył koncert muzyczny na holu szkoły. Po występach uczniowie zwiedzali Izbę Patrona i okolicznościowe wystawy związane z historia szkoły.
Tradycja placówki została w ten sposób uszanowana. Pozostało tylko czekać na kolejne, tak udane uroczystości.


Tekst: Ewa Elbruda
Zdjęcia: Krzysztof Duda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages