Sobota, 21 września 2019. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Żora Korolyov ponownie na lidzbarskim Festiwalu Tańca

2019-05-27 10:05:25 (ost. akt: 2019-05-27 10:22:10)

Autor zdjęcia: UM Lidzbark

19 zespołów, 250 uczestników, 500 stópek zawładnęło parkietem w hali sportowo-widowiskowej podczas tegorocznej edycji Festiwalu Tańca „Lidzbark – Miasto Rytmu”.

19 maja o godzinie 12:00 na Hali Sportowo-Widowiskowej rozpoczął się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca, Lidzbark – Miasto Rytmu, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. W Festiwalu udział wzięło 19 zespołów, które przyjechały z 5 miast: Działdowa, Iławy, Lubawy, Malborka oraz Rypina. W Jury zasiedli: Żora Korolyov oraz Alesya Surova – tancerze z wieloletnim doświadczeniem. Nagrody wręczono w kategoriach:

6 – 9 lat, 10 – 14 lat, 15 – 19 lat.


Zespół Lollipops ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk wytypowany przez niezależne jury w składzie: Krystyna Komoszyńska oraz Anna Dziombowska otrzymał nagrodę specjalną.

Gorąca atmosfera Festiwalu sprawiła, że trybuny były zapełnione i wszyscy widzowie świetnie się bawili, a Lidzbark tego dnia stał się prawdziwym Miastem Rytmu.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria 6 – 9 lat:

I miejsce: Zespół Lil Monsters ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk

II miejsce: Zespół Calineczki z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji wraz z Celiną Pacanowską

III miejsce: Zespół Lollipops ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk

Wyróżnienie otrzymał Zespół Top Dance z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, opieka i choreografia Julita Drobotko

Kategoria 10 – 14 lat:

I miejsce: Grupa Estradowa Calineczki z Rypińskiego Domu Kultury pod opieką K. Becmer oraz K. Szawłowskiej.

II miejsce: Zespół Firefly ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk.

III miejsce: Zespół Pro Contra 2 ze Szkoły Tańca i Akrobatyki „Spinel” w Iławie wraz z Moniką Rudowską.

Wyróżnienie otrzymał Zespół Sensation ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk.

Kategoria 15 – 19 lat:

I miejsce: Grupa Estradowa 2 z Rypińskiego Domu Kultury pod opieką Katarzyna Becmer.

II miejsce: Zespół Pro Contra 1 ze Szkoły Tańca i Akrobatyki „Spinel” w Iławie wraz z Moniką Rudowską.

III miejsce: Zespół Muzyczna Mafia z Rypińskiego Domu Kultury pod opieką Katarzyna Becmer.

Wyróżnienie otrzymała Grupa Estradowa 1 z Rypińskiego Domu Kultury pod opieką Katarzyny Becmer oraz Patrycji Niedbalskiej.

Nagroda specjalna: Zespół Lollipops ze Szkoły Tańca Fresh Flow Dance Academy z Działdowa pod opieką Joanny Kolk, wytypowany przez niezależne Jury w składzie: Krystyna Komoszyńska oraz Anna Dziombowska.

UM Lidzbark

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages