Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dzieci już wiedzą, że od nieznajomych słodyczy się nie bierze!

2019-05-27 13:00:00 (ost. akt: 2019-05-27 10:39:20)

Autor zdjęcia: kpp

Policjantki z Działdowa gościły w Przedszkolu nr 1 w Działdowie, gdzie rozmawiały z wychowankami placówki na temat bezpiecznych zachowań, bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na dworze. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe, dowiedziały się jak zachować się w sytuacji zagrożenia i jakie zagrożenia czyhają na nie w cyberprzestrzeni.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 na ul. Grunwaldzkiej w Działdowie spotkały się z policjantkami z miejscowej komendy policji. Policjantki zostały zaproszone do placówki by porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań i uświadomić o skutkach agresji i przemocy wśród rówieśników.

Podczas spotkań policjantki poruszyły także tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad dotyczących bezpiecznego podróżowania i przewożenia dzieci pojazdami, w tym korzystaniu z fotelików i podstawek do przewozu dzieci oraz stosowania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Młodsze dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie poruszać się rowerem i na hulajnodze i jakie korzyści dla bezpieczeństwa dzieci niesie ze sobą stosowanie kasków ochronnych na głowę oraz ochraniaczy i elementów odblaskowych.

Policjantki apelowały do dzieci o samowolne nie oddalanie się z placów zabaw, nie podejmowanie rozmów z osobami obcymi i nie przyjmowanie od nieznajomych słodyczy oraz innych przedmiotów czy rzeczy.

W starszych grupach policjantki dodatkowo poruszyły temat bezpiecznego Internetu i korzystania przez dzieci z telefonów komórkowych i komputerów uświadamiając dzieciom o związanych z tym zagrożeniach.

Każda z grup otrzymała kolorowanki związane z omawianą tematyką oraz ulotki z 10 zasadami bezpieczeństwa.

kpp Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages