środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Tego dnia Działdowo zostało bez pomocy apteki

2019-06-01 10:00:00 (ost. akt: 2019-05-30 14:48:19)

Autor zdjęcia: pixabay.com

19 maja wszystkie apteki na terenie Działdowa były zamknięte. Mieszkanka musiała szukać pomocy w Mławie. Jak się okazało, przyczyną było przeoczenie terminu.

Z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka powiatu działdowskiego. — Dzisiaj wieczorem (19 maja-przyp.red.) po godzinie 20:00 Działdowo zostało bez pomocy. Wszystkie apteki były zamknięte. Na portalu, jako dyżurująca została wpisana apteka na ul. Pocztowej. Na drzwiach tej apteki znajdowała się natomiast informacja, że dyżur pełni apteka przy ul. Nidzickiej. Pojechaliśmy na ul. Nidzicką, tam na drzwiach zastaliśmy informację, że jednak dyżuruje apteka na ul. Pocztowej — mówiła kobieta.

Dodała, że dzwoniła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie niestety nie otrzymała informacji o dyżurującej aptece. — Proszę o zainteresowanie się sprawą, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła. My, niestety mieliśmy wieczorną wycieczkę do Mławy — mówiła mieszkanka. Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Działdowie.

Jak się okazało, przyczyną takiego stanu rzeczy było niezamierzone przeoczenie terminu przez aptekę. —Na terenie miasta Działdowa 19 maja żadna apteka nie pełniła dyżuru w porze nocnej z powodu niedopatrzenia terminu dyżuru przez aptekę z ul. Pocztowej 9a w Działdowie, która powinna pełnić tego dnia dyżur, zgodnie z rozkładem godzin pracy aptek ogólnodostępnych(...) Przeoczenie terminu przez aptekę było niezamierzone — poinformowała Marlena Parzyńska- naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2773210 | 37.30.*.* 7 sie 2019 01:19

  Z tymi zamkniętymi aptekami to nie pierwszy raz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dog #2741523 | 5.172.*.* 2 cze 2019 14:22

  ja pitole kutwa JAWOROWICZ ściągnąć ..

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages