Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Jedziesz na wycieczkę? Sprawdź, czy twój autokar jest sprawny technicznie.

2019-05-30 16:00:00 (ost. akt: 2019-05-30 13:17:48)
zdjecie jest ilustracją do tekstu

zdjecie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W związku z nasileniem wyjazdów dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa przed wyjazdem poprzez przeprowadzenie kontroli autokarów informujemy, że zapotrzebowanie takie należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem wyjazdu.

Coraz częściej rodzice i opiekunowie dzieci zgłaszają zapotrzebowanie w zakresie kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na wycieczki i biwaki szkolne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w całym województwie warmińsko-mazurskim policja zorganizowała punkty kontroli autokarów oraz ustaliła zasady postępowania w takiej sytuacji.

W powiecie działdowskim policja prowadzi kontrole autokarów w miejscach wyznaczonych przez zgłaszających po wcześniejszym zgłoszeniu (nie później niż 3 dni przed planowanym terminem wyjazdu).

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie na adres e-mail: sekretariat@witd.olsztyn.pl

Przypominamy:

• Potrzebę skontrolowania autobusu można zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem i nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem.

• W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

• Zwracamy się z prośbą, aby w czasie kontroli autobusu przed wyjazdem, obecny był jeden z opiekunów wycieczki lub przedstawiciel rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje.

W Działdowie autokar można zgłosić do kontroli w punkcie KPP Działdowo:
KPP Działdowo:

23 6980200 Dyżurny KPP Działdowo całodobowo,

23 6980249 Kierownik ORD w dni powszednie w godz. 8:00-15:00

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages