środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Kolejny akt wandalizmu w Rybnie

2019-05-31 13:00:00 (ost. akt: 2019-05-30 15:01:12)

Kolejny raz spotykamy się z atakami wandalizmu na terenie realizowanych inwestycji.

Tym razem nieodpowiedzialne osoby, łamiąc zakaz wstępu na teren budowy, nie dość, że weszły, a także wjechały na budowaną wokół jeziora w Rybnie ścieżkę (rowerem, rolkami, hulajnogami), to dopuściły się dewastacji jeszcze nie ukończonej inwestycji. Drewniane elementy konstrukcji zostały pozrzucane z pokładu ścieżki do jeziora, na ścieżce widoczne są ślady hamowania jednośladów, a dopiero co uprzątnięty teren ze śmieci ponownie zamienia się w wysypisko.

Przypominamy, że powstająca ścieżka od strony ulicy Zajeziornej będzie przeznaczona wyłącznie do ruchu pieszego, a obecnie objęta jest całkowitym zakazem wstępu.

W związku z powtarzającymi się incydentami Gmina Rybno wystąpiła do Komisariatu Policji w Rybnie z prośbą o pomoc w monitorowaniu terenu inwestycji, a przyłapani wandale i osoby łamiące zakaz wstępu będą karani mandatami.

Z jednej strony może cieszyć duże zainteresowanie nowopowstałym obiektem, ale dla własnego bezpieczeństwa poczekajmy, aż prace zostaną ukończone i obiekt zostanie oddany do użytku.

W danej chwili część pokładu oraz elementy konstrukcyjne ścieżki nie są zamontowane w sposób umożliwiający bezpieczne korzystanie. Na terenie budowanej ścieżki mogą jedynie przebywać osoby posiadające do tego prawo, tj. pracownicy firmy wykonującej, kierownik budowy, inspektor budowy lub osoby wyznaczone przez inwestora.

Grząski teren wokół obiektu, brak barier ochronnych i młodzieńcza brawura mogą doprowadzić do tragedii.
ug RybnoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jest dokładnie skandalicznie odwrotnie #2752748 | 5.173.*.* 25 cze 2019 21:44

  Przecież to inwestor, kierownik budowy i nadzór są odpowiedzialni za właściwe zabezpieczenie inwestycji przed wstępem osób nieupoważnionych i to te osoby powinny ponosić pełną odpowiedzialność prawną za jakiekolwiek nieszczęście na terenie inwestycji. Zamiast od razu ukarać mandatami osoby odpowiedzialne za brak zabezpieczenia inwestycji to zastrasza się potencjalne ofiary. Typowo ubeckie i komunistyczne metody. DLACZEGO osoby odpowiedzialne za brak zabezpieczenia inwestycji nie zostały do tej pory ukarane ? i to pomimo, że zdarzenie jest przedstawione publicznie. Shalom !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. chłopak z Działdowa #2741311 | 83.6.*.* 1 cze 2019 15:59

  Ty!!! były mieszkaniec Rybna. Robisz podstawowe błędy w pisowni. Jak można poważnie ciebie traktować. Zacznij jeszcze raz swoją edukację od szkoły podstawowej, a potem wypowiadaj się w komentarzach.....Wandali trzeba tępić i przykładowo ukarać za ten czyn który zrobili na terenie budowy nad jeziorem. PATOLOGIA!! i wszystko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Byly mieszkaniec #2740922 | 83.6.*.* 31 maj 2019 16:10

  Patrzac na inwestycje w tej miejscowosci to poprostu zal panie Wegrzynowski robi pan z Rybna wies dla starszych ludzi gdzie zaklad jakis pracy nowy no gdzie tak jak poprzednik tylko duzo mowic pan potrafi i nic z tego nie wychodzi powiat sie smieje caly z tych inwestycji i chyba czas wziasc sie za cos co mlodzierz zatrzyma w Rybnie bo wszystim pan w urzedzie pracy nieda

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages