Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

„Z Wiosną Po Zdrowie”, czyli jubileuszowa XV Spartakiada!

2019-06-03 21:17:51 (ost. akt: 2019-06-03 21:38:59)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Jubileuszowa XV Spartakiada „Z Wiosną Po Zdrowie” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z placówek kształcenia specjalnego dobiegła końca, trwała 3 dni tj. od 28 do 30 maja bieżącego roku i odbywała się w Lidzbarku.

Organizatorem tej już śmiało można powiedzieć ogólnopolskiej imprezy są placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy.

Jak co roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Starosta Działdowski, natomiast dofinansowanie otrzymano z PFRON.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 drużyn z różnych stron Polski, a były to: OREW Elbląg, OREW Kostry Noski Stowarzyszenia Pomocy Szansa, OREW Mikołajki, OREW Miechów, OREW Nidzica, OREW Olsztyn, OREW Ostróda, OREW „Promyk” Grudziądz, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddz. Integr. SPINAKER Grudziądz, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 z Warszawy, Szkoła Podstawowa nr 2 Nowe Miasto Lubawskie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „MARIO” z Lidzbarka, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Iłowie-Osadzie, OREW Działdowo, NSPdP Działdowo. Z wielką radością gościliśmy również zaprzyjaźnione władze miast Działdowa i Lidzbarka, przedstawicieli Starostwa Działdowskiego i PCPR, PFRON, instytucje wspierające organizację imprezy, a więc dyrektorzy szkół wraz z uczniami wolontariuszami, MOSIR, MGOK, władze naszego Stowarzyszenia i wiele innych osób, którym za ich obecność jesteśmy wdzięczni.

Głównym celem naszej imprezy jest oczywiście promocja aktywności fizycznej, zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i współdziałania, wzajemnego szacunku.

Program jest tak ułożony, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, atrakcyjnego, coś w czym może się sprawdzić czy po prostu poznać. I tak też oprócz zaplanowanych i konkretnie dostosowanych do możliwości zawodników konkurencji sportowych były takie atrakcje jak: koncert gitarowy Janka Pentza, warsztaty bębniarskie, kręcenie koktajli na rowerze, „loty” balonem, dyskoteka i zumba, grill i szereg dodatkowo przygotowanych zajęć, które zapewniała kadra obu naszych placówek.

Tak więc na przekór lekko niesprzyjającej deszczowej pogodzie, impreza przebiegła pod znakiem wielu radosnych chwil, spotkań, rozmów i taką tez w pamięci zachowamy. I jak zawsze do zobaczenia za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem Dyrektor i kadra OREW i NSPdP w Działdowie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages