Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

,,Butelka wody dla bezdomnych''

2019-06-08 10:00:00 (ost. akt: 2019-06-06 14:43:55)

Grupa Zalewski rozpoczęła kolejną edycję akcji "Butelka wody dla bezdomnych" - zbiórka butelkowej wody niegazowanej i gazowanej, która trwa od 1 czerwca do 5 lipca.

Od wielu lat Grupa Zalewski zwraca uwagę, że bezdomni nie tylko potrzebują pomocy w czasie zimy gdy za oknem są ujemne temperatury, ale także w upalne dni, gdyż nie mając dostępu do wody pitnej narażeni są na odwodnienie, przegrzanie, co w rezultacie prowadzić może do udaru cieplnego, a nawet śmierci.

Alkohol, wiek osób bezdomnych, wycieńczenie organizmu, schorzenia spowodowane brakiem higieny osobistej jak choćby dolegliwości skórne typu łuszczyca i długotrwałe przebywanie w przegrzanych i parnych pomieszczeniach - sprawiają, że czasie tak wysokich temperatur BEZDOMNI zaliczają się do grupy podwyższonego ryzyka, a ich organizm często nie funkcjonuje prawidłowo i nie jest w stanie sobie poradzić z odprowadzeniem nagromadzonego ciepła na zewnątrz.

Możemy im pomóc! Butelkową wodę można przekazywać do magazynu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie po wcześniejszym kontakcie z Grupą Zalewski przez portal społecznościowy Facebook lub też sms-owo na numer 666 590 418 albo pocztą elektroniczną: patrolszuka@wp.pl.

Jak co roku zebrana butelkowa woda zostanie przekazana bezdomnym w czasie dziennych i nocnych patroli organizowanych przez Grupę Zalewski na terenie Mławy i Działdowa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages