Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Naprawa trwa krócej

2019-06-12 09:00:00 (ost. akt: 2019-06-12 07:12:20)

Autor zdjęcia: Natalia Zdunek

W zeszłym tygodniu opisaliśmy historię mieszkanki Lidzbarka Welskiego. Kadrija Płocharska zacięła się w dworcowej windzie i ponad godzinę czekała na pomoc. Znamy już stanowisko PKP.

Po otrzymaniu zgłoszenia, zwróciliśmy się do PKP z pytaniem, czy w związku z zaistniałą sytuacją, spółka planuje wyszkolenie osoby "na miejscu" do interwencji w tego typu sytuacjach. Jak poinformował Martyn Janduła z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych S.A., winda na stacji w Działdowie jest sprawna, a usterka konsoli sterującej była pierwszą tego typu sytuacją w tym roku. — Od stycznia do teraz nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia ani dewastacji. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, w urządzeniu znajduje się instrukcja jak wezwać pomoc oraz przycisk do bezpośredniego powiadomienia służb. Łącze czynne jest całodobowo. Służby mają obowiązek niezwłocznie dotrzeć na miejsce awarii — zaznacza Martyn Janduła. Dodaje, że urządzenie jest regularnie sprawdzane. — PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisują umowy z firmami serwisowymi, które znają urządzenie i fachowo zajmują się jego konserwacją oraz naprawą. Wymaga tego również Urząd Dozoru Technicznego, który kontroluje windy. Z dotychczasowych doświadczeń wiemy, że usuwanie usterek przez specjalnie do tego zadania oddelegowane służby jest lepszym rozwiązaniem. Naprawa trwa krócej, a urządzenie może dłużej służyć podróżnym — podkreśla Martyn Janduła,
Przypomnijmy: Do naszej redakcji zgłosiła się Kadrija Płocharska- mieszkanka Lidzbarka Welskiego, która ponad godzinę była zamknięta w windzie na dworcu w Działdowie. Pomoc jechała aż z Olsztyna. Cały czas mijali ją ludzie, którzy tylko bezradnie rozkładali ręce. Kobieta była oburzona, że w windzie nie ma przycisku awaryjnego otwierania drzwi oraz, że na miejscu nie ma nikogo, kto mógłby w takiej sytuacji pomóc.

zl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages