Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Wyjeżdżał z garażu i nie zauważył motorowerzysty

2019-06-12 17:00:00 (ost. akt: 2019-06-12 09:01:33)
Policja

Policja

Autor zdjęcia: policja.pl

Policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrąceniu uległ motorowerzysta.

Jadącego jednośladem nie zauważył inny kierujący samochodem i uderzył w niego podczas cofania. Kierującego jednośladem karetka zabrała na badania do szpitala. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Działdowie na ulicy Polnej kierujący samochodem osobowym marki Citroen wykonując manewr cofania podczas wyjazdu z garażu bezpośrednio na jezdnię nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wyjazdu i uderzył w prawidłowo jadący motorower marki Toros. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do miejscowego szpitala. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu czynności prowadzili policjanci prewencji i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o ostrożność i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że w sytuacji zaistnienia niebezpiecznego zdarzenia na drodze z udziałem pojazdu i niechronionego uczestnika ruchu drogowego, ten drugi z pewnością poniesie dużo większe konsekwencje i skutki tej sytuacji. Zarówno kierujący jednośladami, jak i piesi mają nikłe szanse na wyjście bez obrażeń w kontakcie z pojazdem mechanicznym. Dlatego nie spieszmy się i zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu jakiegoś manewru na drodze, upewnijmy się, że mamy możliwość jego wykonania bez wyrządzania szkody innym użytkownikom drogi i sobie.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages